Jaký kočárek pro červnové miminko bude pasovat 50kg mamince?

Zodpovězené
20. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu při výběru kočárku pro miminko narozené v červnu. Čekáme naše první dítě, takže jsme zmatení. Hledáme asi spíše kočárek, který je ve dvojkombinaci, případně v trojkombinaci. Vajíčko budeme kupovat asi samostatně. Chceme, aby bylo kvalitní. Hodně cestujeme autem.

Naše požadavky na kočárek jsou:

  • Kočárek, se kterým se snadno manipuluje, skládá. Tedy něco skladného, menšího a hlavně lehčího. Mám 50 kg a kufr auta je menší a ať není problém se sportovní částí a miminko se tam vešlo, i když bude větší.
  • Pokud je to možné, tak něco do města i mírného terénu plus snadná manipulace po horším terénu, vyjetí na obrubník, po trávě, historická města a podobně. Všechny kočárky, které se mi líbí jsou pevné nebo trošku odpružené. Přijde mi, že se mi lépe manipuluje s odpruženými kočárky, ale ty mají už velké konstrukce, jsou robustní a těžké, takže si nechám poradit ohledně odpružení kočárku.
  • Cena cca 12 500 – 17 500 Kč plus mínus.

Stylově se nám líbí kočárky jako Moon, Espiro Next, Bebetto Favio, Cybex Balios S.

Jaké jsou Tvé návrhy?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji tyto modely kočárků - Moon Resea S, Cybex Balios S Lux, Espiro Only či Anex l/type a Baby Design Smooth. Jedná se o lehčí dvojkombinace, vhodné na časté skládání, s dostatečnými rozměry i pro větší dítě a hlavně jsou ideální na drobnější postavu.

Jako nejlepší volbou mi přijde Espiro Only. Najdeš u něj nízkou hmotnost (11 kg), kompaktní rozměry po složení a nafukovací kola, takže si poradí i s terénem. Hluboká korba patří k těm prostornějším a sportovní sedák složíš spolu s konstrukcí v obou směrech. Nově jsou ke kočárku dodávány zvyšovací adaptéry na hlubokou korbu.

Kočárky si v klidu projdi a kdybys chtěla s výběrem poradit, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie