Jaký kočárek pro novorozence a 15měsíčního sourozence?

Zodpovězené
5. led 2023

Ahoj,

čekáme letní miminko, které bude mít 15měsíčního sourozence. Velmi bych chtěla pořádný kočárek, který bude dobře ovladatelný a usnadní mi život se dvěma dětmi.

Uvažovala jsem o sourozeneckých kočárcích, které lze používat i v mono verzi. Oslovil mě Easywalker Harvey. Nezdá se mi však, že hluboká korba je v sourozenecké verzi vespod. U jiných značek se mi zase zdá sourozenec ve sportovní části takový „utiskovaný“. Proto se toho bojím a uvažuji o možnosti spojení dvou samostatných kočárků, který jsi zde několikrát doporučovala. Sama vlastně ani nevím jak moc a často se starší potomek bude chtít vozit.

Co bys mi doporučovala?

Moje představa je, že by mohlo jít o dva kočárky – jeden s hlubokou korbou a druhý sportovní. Požadavky:

  • pro vysoké rodiče,
  • dobře ovladatelné a lehké,
  • vhodné i do terénu - bydlíme na vesnici a chceme chodit i na procházky do přírody, po lesní cestě apod.,
  • jeden stačí ve dvojkombinaci s prostornou korbou, vhodný na léto - ať má dobré odvětrávání,
  • sportovní část také dost prostorná (máme predispozice, že druhé miminko bude dlouhé),
  • sportovní kočárek ať je do vyšší váhy,
  • oba ve střední cenové kategorii.

Děkuji

Ahoj,

spojení dvou kočárků je fajn, ale nehodí se na lesní cesty a do terénu. Při spojení dvou kočárků je třeba počítat s tím, že budou mít vyšší váhu a větší šířku. To by mohl být v terénu problém, neboť většina cestiček bývá úzkých. Také je třeba počítat s tím, že nakonec starší dítě bude chtít víc běhat, než sedět v kočárku. Tehdy stačí pouze stupátko, na kterém si odpočine. Ty však také nejsou stavěny do náročnějších terénů. No a v poslední řadě nesmím zapomenout na šířku vesnických cest. U nás by ses šířkou (dvou spojených kočárků) nevešla na chodník.

Při spojení dvou kočárků je třeba, aby měly kočárky stejné nebo velmi podobné konstrukce, protože je spojuješ minimálně ve třech bodech. Proto pro spojení dvou kočárků většinou doporučuji lehčí kočárky do města.

Ty však podle popisu potřebuješ spíše hybridní kočárek na vesnici a do terénu. Takové kočárky potřebují být pevné a stabilní, proto mají většinou vyšší váhu. Osobně do terénu raději doporučuji tříkolové kočárky, se kterými se v terénu snáze pohybuje.

Nejlehčím sourozeneckým kočárkem, který navíc snadno předěláš na Mono verzi je Bugaboo Donkey 5. Jeho sportovní sezení je však korýtkového typu. To nemusí dítěti vyhovovat hlavně tehdy, když rádo spí na bříšku. Donkey však projde i nerovnějším terénem, ​​ale ne vysokohorským. Na to není žádný kočárek stavěný.

Ale tyto kočárky ve střední cenové kategorii nenajdeš. A doporučovat Ti levné a nekvalitní, to není můj styl.

Já osobně jsem sourozenecký kočárek měla, ale víc stál doma v koutě. Moji synové raději běhali. Easywalker má všechny kočárky pro sourozence korýtkového typu, ale jejich terénní kola se hodí i na nerovný povrch.

Podobně je na tom i Joolz Geo3 Mono, který by se Ti hodil. Ten má navíc možnost umístění hluboké korby dolů i nahoře na konstrukci. Zároveň má velmi kvalitně řešené odvětrávání.

Zkus pohledat na bazarech model TFK Mono, nebo našetřit na novější model TFK Mono2. Ten by se Ti hodil. Má rodičovskou rukojeť nastavitelnou od 73 do 122 cm. Nově ho zakoupíš v setu i s plnohodnotnou hlubokou korbou, pokud by Ti nestačilo sedadlo typu 2v1. Tvoří ho hluboká korba, která se potažením za pásy změní na sportovní sedadlo. Je otočný a kola má stavěná do terénu. Minusem je zmiňovaná vyšší váha. To je daň za pevnost konstrukce stavěné do terénu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka