Jaký kočárek pro velké 6měsíční dítě, které se odmítá kočárkovat?

Zodpovězené
8. srp 2022

Ahoj,

syn má 6 měsíců, délku 75 cm a váhu 9,7 kg. Jedná se tedy o větší miminko. Není kočárkovaný, kočárek úplně odmítl. Dlouho jsme se snažili najít způsob, jak by jej akceptoval. Ještě nesedí. Ráda bych pro něj našla nějaký sportovní kočárek. Nemožnost chodit s ním ven jinak než v nosítku mě velmi omezuje.

Nemám žádnou představu o tom, co od kočárku očekávat. S kočárkováním mám malé zkušenosti. Prošla jsem si některé Tvé rady tady v poradně a mám pocit, že hledám něco podobného jako tato maminka: https://www.modrykonik.cz/ask-an-expert/kocarko...

Dovolím si upřesnit požadavky:

  • nižší hmotnost - důležité,
  • snadné ovládání jednou rukou - středně důležité,
  • prostorné sezení - maximálně důležité,
  • dlouhá stříška na spánek - důležité,
  • úplný leh - asi také maximálně důležité, když synek ještě nesedí,
  • bezúdržbová kola - středně důležitá,
  • užší kočárek na dobré chození mezi regály středně důležité,
  • ať zvládne i horší městský terén (dlažební kostky, výmoly), případně lehký travnatý terén (syn - rád usíná při jemném drcení po trávě) - důležité,
  • kvalitní rukojeť - středně důležité,
  • dobře dostupný košík - středně důležité.

Já měřím 170 cm, manžel 185. Byla bych ráda, kdyby kočárek měl všechny zmíněné funkce, ale pokud nebude mít některé ze středně důležitých, akceptuji to.

Co se ceny týče, podobně jako u funkcí, nemám představu, co očekávat.

Dokázala bys najít něco vyhovujícího do 10 000 - 12 500 Kč?

Klidně i z bazaru, na tom mi nezáleží. Jde mi spíše o to, že nechci do kočárku investovat příliš mnoho peněz, když si nejsem jistá, jestli tentokrát uspěju. Pokud víš o nějakých vychytávkách v rámci kočárků, které mohou pomoci oblíbit si kočárkování (možná něco, díky čemuž by se miminko ležící na zádech/bříšku umělo co nejlépe rozhlížet), budu ráda. Také pokud víš o vhodném "kočárku snů", dej mi vědět, i když stojí víc, než je můj limit.

Děkuji

Ahoj,

velmi Ti rozumím, protože kamarádka si prošla stejným problémem. Zkusím Ti popsat, jak to vyřešila. Já jsem se snažila tomuto problému předejít u mého syna střídáním nosítka a kočárku.

V první řadě se snažila nový kočárek dát synovi do pozornosti jako novou hračku. Podobný proces jak seznámit dítě s kočárkem jsem popsala v článku, který si můžeš přečíst. Každé dítě je jiné a každé si na nové věci zvyká jinak.

Kočárky s nejprostornějším sezením a které zvládnou jak městský, tak i nerovný terén vesnice či výletů, jsou jednoznačně Petite&Mars Street+ s označením Air v názvu (znamená, že má nafukovací kola). Nebo ještě Britax B-Motion 4 Plus.

Baby Jogger City Mini GT2 má sice v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), ale jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Výbornou službu Ti mohou udělat i kočárky Carrello Bravo Plus a Hauck Walk N Care. Mínusem Haucku je jeho momentální menší dostupnost, jelikož je to novinka. Podobným modelem je Kinderkraft Nea. Jeho mínusem je možnost koupě pouze ve dvojkombinaci.

Připojuji i podobnou otázku, na kterou jsem nedávno odpověděla. Jsou v ní kočárky, které by Tě mohly zaujmout. Některé jsou však v cenově vyšší kategorii. Ale takový Baby Jogger City Sights by byl pro Tebe perfektní volbou. Dokonce nemá na zadních kolech ani osu, takže nebudeš mít problém se zakopáváním.

Do kočárku pro větší pohodlí dítěte určitě zvaž koupi ergonomické podložky. Já jsem používá Babymoov. Je ale menší, zkus si prohlédnout větší Bo Jungle B-Snooze.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka