Jaký kočárek pro vysokou aktivní maminku?

Zodpovězené
19. dub 2022

Ahoj,

momentálně máme Peg-Pérego Book 500 trojkombinaci a přemýšlím, co dál. Chtěla bych něco praktického i do MHD, rychle složitelné, ovladatelné 1 rukou, zabírající málo místa v autě, jelikož rádi chodíváme na prodloužené víkendy pryč z domu. Něco, kde si dítě (momentálně 8 měsíců, 10 kg) i pospí, posedí a bude mu to pohodlné. Zároveň, aby vydržel dlouho, nosnost alespoň do 22 kilo.

Při současném kočárku mě úplně irituje to, že vždy zakopávám o podvozkovou část s brzdou (mám dlouhý krok) a nelze vysunout rukojeť (jsem dost vysoká, boty na podpatku jsem si tedy dopřát nemohla).

Existuje něco, co by se přibližovalo mé představě?

Něco i s možností další výbavy (pláštěnka, kryt, slunečník).

Děkuji

Ahoj,

nevím, v jakém terénu se budeš pohybovat, ale jeden z nejprostornějších kočárků je Baby Jogger City MIni GT2 a zvládne bez obav i zhoršený terén. Skládá se jednoduše, je lehce ovladatelný a manévrovatelný. Ačkoliv se jedná o trojkolku, tak je opravdu stabilní. Sama ho mám doma pro skoro 2letého syna a nemůžu si ho vynachválit 🙂. Rukojeť má kloubovou a lze ji nastavit poměrně vysoko.

Dobrou variantou by byl i Thule Spring, který je o něco lehčí, má teleskopicky nastavitelnou rukojeť a navíc nemá u zadních kol středovou tyč, takže nehrozí, že by Tě kočárek nějak omezoval v chůzi. Oproti Baby Jogger je hůře odpružený, má menší rozměry sezení a chybí mu polohování nohou, které je třeba dokoupit zvlášť.

K oběma modelům je třeba dokoupit i dětské madlo a pláštěnku.

Dále mě napadá i Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, který je též dostatečně prostorný a k tomu je lehký, na časté cestování je tak přímo dělaný. Nevýhodou je chybějící odpružení, ale nafukovací kola mu ke zlepšení jízdních vlastností dost pomůžou. Samozřejmostí je též nastavitelná rukojeť, lehké skládání i ovládání, a v kufru nezabere moc místa.

A doporučím i oblíbený Petite&Mars Street+, který můžeš zakoupit buď v základu s pěnovými, nafukovacími (air) nebo gumovými koly (RWS). Záleží, do jakého terénu nejčastěji vyrážíš. Pokud převládá město, tak stačí pěnová či gumová. Jestli raději vyrážíš na procházky do přírody, tak bych šla určitě do nafukovacích kol, jen je třeba zdůraznit, že s nimi je kočárek už těžší.

Pokud bys chtěla ještě kompaktnější rozměry a nižší hmotnost, tak doporučuji Inglesina Maior. Nemá sice nastavitelnou rukojeť, ale je v dostatečně velké výšce (107 cm), takže se pohodlně ovládá i vyšším rodičům.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie