Jaký kočárek s měkkým odpružením do města i na vesnici?

Zodpovězené
19. lis 2023

Dobrý den,

vybírám kočárek a dost se bojíme otřesů. Kamarádka má Petite&Mars Trails a mě překvapilo při vození, jak tam miminko skákalo a vadila každá nerovnost i na rovném chodníku ve městě. S přítelem nás to překvapilo, bylo nám to nepříjemné, a to je kočárek prý docela dost odpružený. Bála bych se o hlavu i krční páteř miminka.

Bydlíme na konci města, rádi jezdíme do přírody (ale pole ani lesy se nekonají), jen chceme, aby zvládl i výlety. Ale jde nám hlavně o odpružení, ať je fakt měkké. Začala jsem kvůli tomu uvažovat o pevných “retro” čtyřkolkách. Plus by bylo houpání, jen bych musela slevit z toho, že se mi nelíbí konstrukce. Ale vše oželím. Chci opravdu pohodli pro dítě a největší komfort. Ať má jakýkoliv podvozek, vzhled jde stranou. Finance neřešíme.

Ještě doplním výšku - já 175 cm, manžel 190 cm. Čím větší kočár, tím lépe, nemyslím, si že budeme mít malé dítě.

Jaký máte tip?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji Ti prohlédnout si kočárek domácí výroby – Jasmine Camino. Model má kvalitně odpruženou konstrukci – tzv. systémem anti-shock na předních kolech, které absorbují otřesy. Navíc spojení s velkými gelem plněnými koly předurčují kočárek ke zvládnutí průjezdu nerovnějším městským či vesnickým terénem. Je sice trošku méně skladný, ale za to se odvděčí prostornou hlubokou korbou i sportovním sedadlem.

Podobné modely, které by Ti také mohly vyhovovat, Ti připínám sem v mé nedávno zodpovězené otázce, abych se vyhnula opakování:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka