Jaký kočárek s odolnými koly, když budeme často chodit do přírody i se psy?

Zodpovězené
15. dub 2022

Ahoj,

budeme mít první miminko a rozhodli jsme se pro kočárek značky Cybex. Chceme trojkombinaci, popřípadě dvoj a vajíčko dokoupit.

Bydlíme v bytě, ale často budeme chodit do přírody i se psy. Přítel trvá na odolnějších a větších kolech.

Mně se nejvíce zamlouvá Cybex Balios i pro to, jak se jednoduše skládá.

Jaký je Tvůj názor?

Jaké vajíčko?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Balios S Lux je spíše městský typ kočárku, sice občasný, zhoršený terén zvládne, ale pokud budou procházky v přírodě převládat, tak bych volila jiný model.

Doporučuji například kočárky značky Moon s nafukovacími koly, které jsou do terénu nejlepší, protože poskytují přirozené odpružení. Kočárky patří k těm lehčím a navíc mají dobře odvětrávanou korbu, kvalitní matraci a celkově super provedení. Více jsem se rozepsala v této otázce z poradny, tak na ní koukni, třeba Tě některý z kočárků zaujme. 🙂

Konkrétně to jsou tyto modely.

Nejvíce bych však doporučovala spíše trojkolku, například Thule Urban Glide 2, který je dokonce ještě lehčí než Balios a je skvěle využitelný i do města. Oceníš u něj velká nafukovací kola s kvalitním odpružením a ruční brzdu, díky které si můžeš kočárek snadno přibržďovat při jízdě z kopce nebo v náročnějším terénu. Ačkoliv je to trojkolka a působí "robustně", tak je velmi stabilní a má snadné i skládání.

Druhou variantou je Baby Jogger City Elite 2. Oproti Thule je více "městský", má polohovací opěrku nohou, prostornější sportovní sedák a bezúdržbová gumová kola s odpružením, která jsou však také vhodná do terénu.

Vajíčko bych pořídila určitě nějaké kvalitní, například od značky Cybex a typ zvolit podle finančních možností i požadavků (například polohovatelnost).

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie