Jaký kvalitní kočárek za rozumnou cenu pro prvorodičku na vesnici?

Zodpovězené
3. kvě 2022

Ahoj,

potřebuji poradit s výběrem kočárku. Čekám první dítě, které se narodí koncem září - začátkem října. Mám určité požadavky, které jsem si načetla, například že trojkombinace v některých značkách nejsou až tak kvalitní.

Pokud se rozhodnu pro dvojkombinaci, jaké vajíčko mám dokoupit?

Hledám kvalitu za rozumnější cenu. Moje výška 167cm, muž o něco vyšší.

Požadavky:

  • bydlíme na vesnici v paneláku s výtahem,
  • chození převážně po chodnících,
  • korba by měla být tím pádem větší,
  • korba, ať se dá přenášet pomocí úchytky,
  • lehčí konstrukce, ať to složím sama do auta, i celková manipulace s kočárkem,
  • kvalitnější matraci v korbě,
  • stříška s odvětráváním,
  • nastavitelné madlo, také by bylo fajn, kdyby se jen dalo přetočit a změní se směr sezení ve sportovní části,
  • sportovní část, ať není moc malá, abych nezjistila, že musím koupit větší sporťák,
  • prodloužená stříška,
  • polohovatelné sezení do úplného lehu,
  • ne korýtkové sezení,
  • polohovatelné nohy do úplného lehu,
  • pásy už mají asi všechny kočárky, ale asi 5bodové nastavitelné,
  • nákupní košík takový akorát, ne moc malý, pokud by se dal uzavřít, bylo by to super,
  • odpruženější kočárek,
  • kola asi ne nafukovací.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

na podobný dotaz jsem nedávno odpovídala v této otázce z poradny, najdeš v ní tipy na kočárky, které bych doporučila i Tobě.🙂

Nejvíce bych doporučila Moon Resea S, který splňuje skoro všechny Tvé požadavky.

A může to být i Moon Style nebo Cybex Balios S, které patří k těm lehčím a skladnějším.

Pokud bys přece jen chtěla nafukovací kola, tak doporučuji Moon Relaxx Edition, který má díky nim mnohem lepší jízdní vlastnosti. Navíc má kvalitní matraci značky Träumeland, odvětrávanou hlubokou korbu s tzv. panoramatickým okénkem, které napomáhá jak lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, tak může miminko při "pasení koníků" pozorovat okolí. Sportovní část má výškově nastavitelnou stříšku, která je prodlužovací a nechybí ji ani ventilační síťka, kterou lze zakrýt.

Mezi nejoblíbenější značku vajíček patří Cybex, nejprodávanější je řada Aton, která patří k těm levnějším a přesto má velmi dobré hodnocení. Dražší řady pak nabízí o něco lepší zpracování nebo je lze polohovat.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie