Jaký lehčí a skladnější sporťák po Bugaboo Fox 2?

Zodpovězené
11. říj 2022

Dobrý den,

syn má 13 měsíců, je celkem dlouhý a bohužel mi vyrůstá ze sporťáku Bugaboo Fox 2 - hlavu už má až u stříšky. Sháním tedy nový kočárek, který už nebudeme muset měnit a vydrží nám.

U Foxe mi vyhovovalo plno věcí, které bych ocenila i u nového kočárku:

  • zvládl většinu terénů,
  • měl velkou stříšku, takže synovi nesvítilo do očí a byl při spánku chráněný před větrem,
  • průhledové okénko,
  • možnost úplného sedu (ale to prý jde řešit i dokoupením nějakého pásu),
  • prostorný koš,
  • polohovatelná rukojeť (já měřím 165 cm, partner 195 cm),
  • pěkný vzhled.

Co bych chtěla navíc je:

  • velká ložná plocha a dlouhá zádová opěrka,
  • jednodušší složení a pokud možno nižší váha (bydlíme na vesnici a často musím někam autem - skládání Foxe do kufru mě už někdy otravovalo).

Takže v podstatě skladnější Fox pro dlouhé dítě. Nemusí být otočný, pokud nám to rozšíří výběr. Jestli bude korýtkový anebo půjde do úplného lehu taky neřeším.

Docela se mi líbí Cybex Talos, ale je celkem těžký a říkám si, že možná existuje nějaký kočárek, co by nám mohl vyhovovat více.

Děkuji

Ahoj,

já jsem v podobném věkovém období přesedlávala na Cybex Balios S. Nyní je novější verze Cybex Balios S Lux. Bydlím také na vesnici, ale její terén je zde srovnatelný s městem. Vyhovovalo mi hlavně skládání a rozkládání jednou rukou, XXL stříška a plno ostatních funkcí. Všechno je podrobně popsáno v recenzi.

Máš pravdu, že Cybex Talos S Lux je dost těžký kočárek, nevím, jestli to bude pro Vás to pravé ořechové.

Pokud jste aktivní rodiče, tak možná bych šla do tříkolového modelu. Kočárku městského a zároveň sportovního typu, který aktivně využiješ i na výletech.

První volbou by mohl být Baby Jogger City Mini GT2 nebo o něco menší Thule Spring . Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"). Jeho kola a odpružení jsou však vhodná, nejen do města, ale také do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

Pokud něco více robustnějšího a určené i na běh a sport, pak Thule Urban Glide 2, Baby Jogger City Elite 2 nebo Baby Jogger Summit X3.

Pokud stále chceš funkci otočnosti, ale zároveň skladnosti a lehkosti. Tak si prohlédni čtyřkolový model Easywalker Harvey3 nebo Nuna Mixx Next. Tyto modely sednou středně vysokým i vysokým rodičům. Jejich odpružení a kola zvládají i terén. Nosnost sportovních sedadel mají vyšší a Harvey3 má o něco větší 52 cm dlouhou zádovou opěrku.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka