Jaký lehký otočný sporťák doporučuješ pro 7měsíční miminko?

Zodpovězené
17. bře 2022

Ahoj,

potřebujeme koupit sporťák pro 7měsíční miminko, jelikož dvojkombinace zabírá mnoho místa (nelze složit spolu). Přemýšlím nad Valco Ultra Trend.

Váhově 8,8 kg je super, ale odrazují mě neodpružená kolečka, která často v recenzích kritizují.

Požadavky:

  • nižší váha,
  • otočné sezení, jelikož je miminko malé,
  • polohování do úplného lehu, případně do skoro lehu,
  • xxl stříška s UF 50+,
  • odpružená kolečka, která zvládnou i štěrk i sníh,
  • na celé kočárkové období neboli dostatečně prostorné ležení.

Existuje kočárek, který splňuje mé požadavky?

Nebo by bylo lepší upustit od kritéria otočného sezení a sáhnout například po Oyster Zero Gravity, který by měl být celkem odpružený?

Přemýšlela jsem i nad Petite&Mars, ale tam nejsou moc dobré recenze.

Děkuji

Ahoj,

Valco Baby Snap Ultra Trend patří k nejlehčím a nejprostornějším obousměrným kočárkům. Super je jeho extra dlouhá stříška a snadné skládání. Největší nevýhodou jsou u něj neodpružená kola, ale dají se k němu dokoupit nafukovací, díky kterým bude mít hned lepší jízdní vlastnosti. 🙂

Mezi ještě celkem lehké (10 kg), otočné kočárky patří i Moon Resea Sport. Je dostatečně prostorný, snadno se skládá a je velmi kompaktní. Nevýhodou je však kratší stříška.

Každopádně musím zmínit, že obousměrné kočárky jsou super pro malé děti - tak do roka. Pak chtějí většinou děti koukat na okolí kolem sebe, takže bych zvážila i možnost neotočného. Navíc mají tu výhodu, že jsou mnohem prostornější, lehčí a také levnější. Takže stojí za zvážení, zda nejít rovnou do modelu Valco Baby Snap 4 Sport Trend TailorMade.

Dále doporučuji Babystyle Oyster Zero či jeho novější model Babystyle Oyster Zero Gravity (do naší kočárkopedie ho přidáme co nejdříve). Dále to může být i Inglesina Maior nebo cenově výhodný Petite&Mars Royal. Záleží, jak jsi náročná, ale spoustu maminkám stačí a chválí si ho, neboť "za málo peněz, nabídne hodně muziky".🙂

Já osobně bych šla spíše do neotočného kočárku a zvolila buď Valco Baby Snap 4 Sport Trend TailorMade s nafukovacími koly, nebo dobrou volbou bude i nový Babystyle Oyster Zero Gravity, který prošel řadou vylepšením - ať už je to dětské madlo na kloubu, odvětrávaná velká část stříšky a při častém skládání oceníš nejvíce vychytávku, kdy se doskládá sám. Hmotnost se o trochu zvýšila (8,5 kg), ale stále patří mezi lehké kočárky.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie