Jaký lehký sportovní kočárek pro větší dítě?

Zodpovězené
28. črc 2022

Dobrý den,

dokázala byste prosím doporučit lehký cestovní/městský kočárek pro dítě cca 1,5 roku až do konce kočárkovaní?

Hledám něco podobného jako je náš současný Ergobaby Metro +, který splňuje vše, co potřebuji, jen se obávám, že mi syn z něj odroste, protože je sedadlo menší - při sedu do výšky i ložnou plochou (i když vím, ze děti už se protahují spíše do výšky a třeba by se nějak vesel i časem).

Na EB mi vyhovuje:

  • nastavitelná rukojeť, mám na nejvšší poloze
  • kvalitní kolečka z gumy - musthave, nechci pěnu ani nafukovací
  • šmírovaci okénko
  • lehoučký
  • krásně odpružený
  • mrňavá kolečka zvládají hrbolatý trávník i městské kostky na jedničku
  • nemá osu mezi koly - musthave
  • polohováni lehu i nohou

Neexistuje něco podobného, jen pro trochu vetší dítě? Dívám se po Bugaboo Butterfly, ale obavám se jen 102 cm vysoké rukojeti a kopáni do osy, která se ale zdá celkem dobře vyřešená. Vím, že nejde dát do úplného lehu, ale pro větší dítě už bychom to asi přežili. Joolz Aer vylučuji kvůli tyči. Easywalker Jackey se mi moc líbí, ale bohužel má kola z Eva pěny.

(Doma mám i Thule Spring, na delší trasy po městě, ale prostě na chodící dítě jsou i 3 kila už poznat a EB se ovládá fantasticky a je lehký jak pírko). Klasicky ošklivý golfáč nechci.

Dekuji za radu.

Ahoj,

v první řadě si dovolím opravit Tě.

Sama jsem majitelkou Easywalker Jackey. Nedávno jsem o něm napsala podrobnou recenzi, můžeš si ji přečíst. Materiál kol je tvrzená guma. Podobná kola má Bugaboo Bee 5, ten mám doma také. Pokud je to jediná výtka kočárku, tak je právě vyřešena. Neváhej a kupuj. Nyní vyšel také v nových třech barvách konstrukce a potahů.

Bugaboo Butterfly Ti nedoporučuji, je skutečně nízký. Spíše se podívej na podobný Joolz Aer, který má fixní rukojeť ve výšce 105,5 cm.

Ještě si prohlédni Baby Jogger City Tour 2. Nemá zadní osu a kola má z tvrzené gumy. Tento model doporučuji zkouknout přímo v prodejně, jelikož výška rodičovské rukojeti není uváděna.

Jiné modely mě už ani nenapadají, protože všechny mají většinou pěnová kola.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka