Jaký lehký sportovní kočárek vydrží do 4 let věku dítěte a stojí do 10 000 Kč?

Zodpovězené
12. zář 2023

Ahoj,

mám 10měsíční miminko, které zdědilo kočárkovou výbavu Easywalker Qtro Plus po starším sourozenci. Ráda bych se poohlédla po novém sportovním kočárku, jelikož Easywalker mi nevyhovuje. Hlavním důvodem je jeho váha, nebo možná těžiště.. sama nevím. Kočárek mi přijde hodně těžký a při manipulaci a jízdě s ním musím vynaložit hodně sily.

U kamarádky jsem zkoušela Nuna Tavo Next a ten jel v podstatě sám, i když byl zatížený 3letým dítětem.

Čím to tedy je? Na co se zaměřit?

Můžete mi prosím poradit nějaký kočárek, který by splňoval mé požadavky:

  • lehký,
  • snadná manipulace,
  • snadno složitelný do malého rozměru,
  • ideálně velký úložný košík,
  • možnost úplného lehu,
  • kolečka, aby nerachtala,
  • aby vydržel do 4 let.

Cenově do 10 000 Kč. Jelikož je to druhý kočárek, tak nechci moc investovat. Pokud tedy kritéria splní i levnější model, tak budu ráda.

Děkuji

Ahoj,

je důležité se zaměřit na materiál kol, odpružení kola i konstrukce a na celkovou váhu kočárku.

Jízda s kočárkem Nuna Tavo Next se Ti zdála jednoduchá právě pro jeho kvalitní systém odpružení všech čtyř nenafukovacích kol plněných pěnou. Zároveň je kočárek o 2 kg lehčí oproti modelu Easywalker Qtro Plus.

Musím upřímně přiznat a říci, že kočárky vyrobené před 13 lety, tedy i Qtro Plus, byly v té době špičkou na trhu. Nynější modely kočárků jsou povětšinou odlehčené a odpružení či materiál kol byl inovován. Ale tyto inovace vyšly právě ze zkušeností s používáním jejich starších předchůdců.

Předpokládám, že jsi středně vysoké až vyšší postavy a kočárek plánuješ využívat na nerovnějším terénu.

Pokud nechceš investovat moc peněz, tak se dívej na kvalitnější bazarové kočárky, které Ti nabídnou mnohem více možností vzhledem k poměru cena versus kvalita.

Nuna Tavo Next, který máš odzkoušený, patří mezi Top kočárky na trhu, takže pokud Ti vyhovoval, tak určitě neváhej s jeho koupí.

Podobně jsou na tom i novější modely značky Easywalker jako jsou Easywalker Jimmey či Easywalker Harvey5. Ale jsou to modely, které se pohybují v mnohem vyšší cenové třídě.

A připínám Ti i odpověď, ve které najdeš další modely kočárků, kterou jsou vhodné právě pro Tebe:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka