Který sportovní kočárek je vhodný pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
22. srp 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro vyšší rodiče a 6měsíční dítě.

Požadavky:

  • abych se nezakopávala,
  • měl by mít polohovatelnou rukojeť,
  • měl by být i do terénu,
  • ne chrastící kola,
  • možnost úplného lehu,
  • prostorný,
  • pokud by byl otočný, bylo by to plus.


Další kočárek si už dovolit nemůžu, tak tento musí vydržet. Líbil se mi Britax B-Motion Plus, ale rukojeť mi připadá krátká pro vyšší rodiče.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

Britax B-Motion 3 Plus nebo čtyřkolový model Britax B-Motion 4 Plus mají výšku rodičovského madla do 112 cm. Jejich sedadla jsou ovšem umístěna níže na konstrukci, což může být při častém zohýbání k dítěti problém.


Zkus si spíše prohlédnout Easywalker Harvey3 nebo o něco těžší ABC Design Salsa 4 Air. Ty mají výše položená sedadla.


Výbornou volbou je i kočárek Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnost úplného lehu a patří do kategorie velmi praktického, skladného, ​​cestovního kočárku. Nosnost sedáku je 22 kg a se svojí váhou 12 kg patří k těm lehčím. Odpružení a kola mají stejné jako Bugaboo Fox 2.

Jako druhou možnost vidím kočárkovou novinku, kterou si dokážeš vyskládat sama. Je to model Hauck Walk N Care. Je výjimečný svým výškově nastavitelným sedadlem.

A ještě mě napadl kočárek Nuna Mixx Next. Je to otočný model s dvojitým odpružením všech čtyř kol. Kola jsou větší, takže hravě zvládnou i nerovný terén. Výška teleskopické rodičovské rukojeti je od 96 do 112 cm, takže velmi vhodná pro Vás oba.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka