Jaký máš názor na hlubokou a sportovní část kočárku Cybex Balios S Lux?

Zodpovězené
25. črc 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárek Cybex Balios S Lux.

Jaký je Tvůj názor na hlubokou a sportovní část?

Jaké jsou jeho nevýhody?

Děkuji

Ahoj,

osobně jsem byla majitelkou Cybex Balios S. Zde si můžeš přečíst recenzi.

Cybex Balios S Lux je od něj odvozen. Konstrukčně jsou od sebe odlišné pouze v pár bodech. Jedním z rozdílů je kvalita použitých látek. Lux má o něco kvalitnější a hustěji tkanou látku, která je odolnější proti vyblednutí na slunci.

Upozorňuji, že jsou to městské modely kočárků. Můžeš s nimi občas vyběhnout na výlet, ale ne pravidelně, protože si rozhrkáš konstrukci a zničíš kola.

Hluboká korba Cybex Carry Cot S ničím nevyniká a ani neohromuje. Není vybavena moderními a ani praktickými vychytávkami, jako jsou ventilační a panoramatická okna. Má pouze větší náhledové okénko, které lze nehlučně uzavřít. Korba se nedá polohovat a nemá ani spodní odvětrávání. Její vnitřní rozměry jsou běžné (střední) – 77 x 32 cm. Hodí se spíše pro dítě narozené v zimním a jarním období. Takové dítě už na podzim/zimu, bude ve sportovní části. Pro novorozence, který je v korbě ve fusaku, je dostatečně prostorná. Pro děti vysokých rodičů, které jistě zdědí tuto predispozici, jsou již po 3-4 měsících malé. A rodiče řeší problém, jestli mohou dát nesedící batole do sportovní části.

Sportovní část je prostorná a lze ji napolohovat do úplného lehu. Výhodou je velká XXL stříška, kterou jsem i já milovala. Byla opravdu praktická a nepotřebovala jsem dokupovat žádné univerzální sluneční clony. Sedák má, oproti Balios S, větší 22 kg nosnost. Jinak jsou stejné.

Pokud hledáš typ kočárku nejen do města, ale i na vesnici, tak doporučuji spíš Cybex Talos S Lux. Ten má oproti kolegům lepší odpružení a větší nenafukovací pneumatiky plněné pěnou. Hluboká korba Cybex Carry Cot S je stejná u všech tří modelů.

Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka