Jaký otočný sporťák lze ovládat jednou rukou a zvládne terén?

Zodpovězené
2. led 2023

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na Vaše doporučení. Na jaro budu shánět sporťák, spíše lehčí, ale důležitější je hlavně, aby se dobře ovládal jednou rukou. Nepotřebuji aby byl nějak zvlášť skladný, autem ho většinou nevozíme. Určitě musí mít možnost otočit sedačku a aby se v něm vyspalo jak tříleté dítě, tak i roční. Na rovných površích moc nejezdíme, buď lesní cesty nebo kočičí hlavy a rozbité chodníky. Cenově do 10 000 Kč, určitě se nebráním i bazaru.

Koukala jsem na Joie Versatrax, ale nejsem si moc jista, co vše zvládnou přední kolečka.

Děkuji

Ahoj,

Joie Versatrax má přední pěnová kola o průměru 18 cm. Taková kola se můžou velmi rychle zničit na nerovném kamínkovém či lesním povrchu. Tento model Ti nedoporučuji.

Spíš bych do Tebou zvoleného terénu koupila tříkolový kočárek, který se v terénu lépe ovládá. Takovým modelem je bazarový Jané Slalom Reverse. Je to výborně manipulovatelný robustní sporťák s nafukovacími koly, vhodnými do každého terénu. Využít ho můžeš i pro lehčí běh, při kterém oceníš výhodu zpomalovací brzdy, umístěné na rodičovské rukojeti. Sedátko můžeš otočit a polohovat až do lehu. Minusem je menší, tedy 15kg, nosnost sportovního sedadla.

Výbornou čtyřkolovou volbou by byl kočárek Cybex Talos S Lux, který je vybaven většími nenafukovacími pneumatikami plněnými pěnou. U nich defekt nehrozí. Má širší a těžší konstrukci stavěnou do terénu a vyšší 22kg nosnost sportovního sedadla.

Případně si prohlédni také X-Lander X-Move. Je to robustní kočárek s velkými nafukovacími koly. Díky zadnímu odpružení však snadno přejde i off-roadové povrchy. Při procházení nerovným terénem si kola dokážeš zaaretovat nohou, takže není třeba se pokaždé ohýbat. Zádovou opěrku, spolu s opěrkou nohou, si můžeš napolohovat až do lehu. Opěrka nohou má dokonce ve spodní části integrovanou moskytiéru. V létě využiješ rozšiřitelnou stříšku s kšiltem a extra větráním. Kočárek poskládáš i jednou rukou pouhým klepnutím nohou a přeložením. Zakoupíš ho především jako sporťák, ke kterému v případě potřeby dokupuješ hlubokou korbu X-Pram či autosedačku. Dostupný je však i v kombinaci. Podobně jako u Talosu se nemusíš bát ani koupí kočárku z bazaru.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka