Jaký skladnější kočárek nahradí Bugaboo Fox 2?

Zodpovězené
6. kvě 2022

Ahoj,

máme Bugaboo Fox 2 a jeho vlastnosti mi maximálně vyhovují (délka stříšky, prostornost, jízda v terénu). Potřebovala bych sportovní kočárek, který bude mít co nejvíc podobných vlastností. Musí být více skladnější, protože se často přesouváme autem. Bugaboo Fox 2 zabírá celý kufr.
Další podmínky jsou xxl stříška a prostorné sezení. Mám větší miminko.

Při prvorozené nám byl Easywalker Harvey2 po roce a půl malý.

Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji například kočárek Inglesina Maior. Má lehkou hmotnost, kompaktní rozměry po složení a na svůj typ má větší zadní kola.

Podobným typem je i Cybex Eezy S+², který patří též k těm lehčím a skladnějším modelům. Největší rozdíl mezi nimi je ve velikosti kol a materiálu. Inglesina Maior má opravdu na svůj typ velká kola s velmi dobrým odpružením, ale nevýhodou je nemožnost aretace (například v terénu). Prodlužovací stříšku mají oba, akorát u Cybex Eezy S+² nenajdeš žádné ventilační či průhledové okénko, což může někomu vadit. Váhově i rozměrově mezi nimi není žádný větší rozdíl, snad jen, že delší zádovou opěrku má Inglesina, takže je vhodnější i pro větší děti.

Prostorné sezení a extra dlouhou stříšku má pak i Babystyle Oyster Zero nebo jeho novější model Babystyle Oyster Zero Gravity, který prošel řadou vylepšení a nejlepší z nich je vychytávka ve formě automatického skládání. Hmotnost se o trochu zvýšila (8,5 kg), ale stále patří mezi lehké kočárky.

A automatické skládání má i designový model Avova City Ranger.

Pokud bys chtěla otočný kočárek, tak doporučuji i Bugaboo Bee 6 nebo Easywalker Charley.

Nejprostornější sezení má jednoznačně Babystyle Oyster Zero, tak doporučuji jeho. Kromě toho u něj oceníš i velmi lehkou hmotnost, skladnost a opravdu dlouhou stříšku.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie