Jaký sportovní kočárek do terénu, aby byl dobře odpružený?

Zodpovězené
4. únor 2019

Dobrý den,

mám pocit, že mám požadavky na kočárek, které snad nejsou ani splnitelné, ale možná máte větší přehled a poradíte.

Sportovní kočárek:

  • trojkolka nebo čtyřkolka úplně jedno
  • velká a dobře stínící stříška (aby dítě nemělo stříšku v roce a půl hned na hlavou a nevyklanelo se do stran)
  • kvalitní odpružení
  • kvalitní kola do terénu
  • nižší váha 10-13 kg
  • skládání látkami dovnitř
  • skládání bez sundávání sportovní sedacky
  • velký nákupní koš
  • polohování zad i nohou
  • zádová část, aby nebyla ve sklonu dozadu (aby dítě nemělo potřebu se chytat madla při sezení a vykukovat ven, ale mohlo klidně sedět opřené)
  • polohování nohou, aby nebylo zúžené
  • sedačka aby nebyla kolíbková
  • cenově je to jedno

V momentální chvíli mám Peg-Pérego Book Cross, u kterého vidím jedinou překážku - že není moc do terénu a je minimálně odpružený, takže stačí i nějaké kostky ve městě a mám pocit, že z dítěte vytresu duši.

Předem mockrát děkuji za radu a případně tipy. Martina

Ahoj!

Jak přemýšlím, tak přemýšlím, ale naprosto 100% se ti to splnit nedá. Vždy je něco, co kočárek nesplňuje - alespoň jedna vlastnost. Nejblíže ke všemu, co požaduješ, je prostě Britax Go Big 2.

Britax Go Big2

Nesplňuje váhu - má cca 14 kg, kterou však vyvažuje svým jednoduchým ovládáním “jedním prstem”, a také nemá kolmé sezení - pro pásové polohování je sedák mírně - ale vůbec ne zásadně - nakloněn. Stabilita, velká stříška, houpavé odpružení, skládání, koš, polohování i typ sedačky by ti (i děťátku) vyhovoval.

Při dalších, třeba i tříkolových modelech budeš zase ustupovat minimálně v odpružení - kromě polských kočárků, které ti toho nesplní hned několik, ​​tak dobře odpružený kočárek těžko najdeš. Z polských, pokud je chceš přece jen zvážit, se soustřeď na Bebetto Nico, které je z nich takové nejakceptovatelnější (váha 13,8 kg).

Bebetto Nico

Skvělými kočárky jsou i modely značky Emmaljunga, a splnily by většinu tvých požadavků, ale vždy tam bude kompromis u váhy, a / nebo stříšky. Stejný problém vidím i u Hartanů.
Z Gesslein vzpomenu F3 Air+, F6 Air+, Indy Comfort Classic.

Gesslein F3 Air+

Gesslein F6 Air+

Gesslein Indy Comfort (Classic)

Z designovek ještě vzpomenu Cybex Priam 3, který zvládne i terén, ale myslím, že co se hladké jízdy týče na Go Big se tak úplně nechytá.

Cybex Priam 3

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.