Jaký sportovní kočárek doporučuješ na výlety?

Zodpovězené
26. únor 2022

Ahoj,

mám 8měsíční dceru, která už sama sedí, takže zvažujeme koupi lehčího sportovního kočárku/golfového. Bydlíme na vesnici a zde používám ABC Design Salsa 4 Air. Do města nebo na nákup je to však tank.

Nebráním se představě, že bych ho vyměnila za něco jiného, například Joolz Hub+.

Letadlem neplánujeme cestu, takže nemusí být mini. Kufr máme dost velký, ale potěší lehké skládání. Při skládání by se sezení mělo schovat dovnitř, aby se nešpinilo.

Prioritně chceme kočárek do nákupního centra a k doktorovi, ale měl by zvládnout i výlety (štěrková cesta), dovolená (Chorvatsko).

Super by byl naprostý leh. Měl by hezky vypadat a být kvalitní. Cenový limit nemám.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

na podobný dotaz jsem odpovídala nedávno v této otázce v poradně, tak se na ni koukni, třeba Tě některý z kočárků osloví 🙂.

Jinak k Tvému výběru. Joolz Hub+ je trochu těžší, váží 11,5 kg, ale pokud nechceš vysloveně skladný, kompaktní cestovní kočárek, tak věřím, že spokojená s ním budeš. Ložnou plochu má dlouhou 94 cm, ale na šířku má jen 30 cm, což je to spíš takový průměr. Má možnost úplného lehu, polohování nohou, prodlužovací stříšku a fajn jsou u něj led světla, zvyšující bezpečnost za zhoršených světelných podmínek.

Dále můžeš mrknout ještě na Moon ReSea Sport, který je za mě též povedený kočárek s krásným designem a navíc za dobrou cenu. Ložnou plochu má dlouhou 87 cm a na šířku je ještě o něco málo širší, než zmíněný Hub. Jednoduše se skládá a je velmi kompaktní. Hmotnost má nižší, a to 10,2 kg.

A jako poslední zmíním Mamas&Papas Armadillo, který má hmotnost 9,1 kg a opravdu velké rozměry - ložná plocha má 98 cm na délku a 37 na šířku, takže nabízí dostatek místa pro maximální pohodlí i většího dítěte.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie