Jaký sportovní kočárek je vhodný pro menší dítě?

Zodpovězené
1. dub 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek. Mé požadavky:

  • vhodný i do terénu (na vesnici nemáme chodníky v ideálním stavu a některé cestičky jsou pouze štěrkové),
  • nemá korýtkové sezení a lze vložit buď soft bag nebo dokoupit korbu,
  • je použitelný v obou směrech a má výše položené sezení,
  • má prodlouženou stříšku, podložení nožiček,
  • má množství zakoupitelných doplňků z bazaru,
  • je lehký a skladný do kufru auta,
  • aby nám vydržel co nejdéle, ideálně abychom ho nemuseli měnit.

Nejvíce mě zaujaly Stokke Beat (odrazuje mě vysoká cena ojetých kočárků a slabá dostupnost příslušenství) a Cybex Balios S.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji

Ahoj,

z těchto dvou kočárků bych určitě volila Cybex Balios S či novější model Cybex Balios S Lux. Sice je to spíše městský kočárek, ale i lehčí terén zvládne. Zádovou opěrku lze sklopit až do úplného lehu, takže v kombinaci s vložnou taškou nebo hlubokou korbou je vhodný od narození. Potěší Tě u něj i dlouhá stříška, prostorné sportovní sezení, nastavitelná rukojeť, lehká hmotnost a snadné skládání do kompaktní velikosti.

Stokke Beat je tvrdší kočárek, takže na terén opravdu nic moc. Sama jsem ho měla kdysi ve výběru a při zkoušení mě zklamal. Navíc v porovnání s Balios je i méně prostorný.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie