Jaký sportovní kočárek se čtyřmi koly doporučuješ pro dvouletého hubeného syna?

Zodpovězené
21. bře 2022

Ahoj,

syn bude mít dva roky a hledám nějaký kočárek na jeho občasný zrychlený přesun. Nyní máme Cybex Priam, byla jsem s ním spokojena. Nikdy jsem ho však nepotřebovala skládat do auta a ani táhnout po schodech, takže vyhovoval. S přicházejícím létem sháním něco praktičtějšího. Občas ho možná bude třeba složit, dát do kufru. Syn je hubený, má 12 kg, výšku 94 cm. Mám ale pár podmínek - už dva týdny zde přemýšlím a klikám a víc se zamotávám. Po Priamu už nechci investovat více než 5 000 Kč, protože to je už jen občasné vození.

Hledám:

  • čtyři kola - ne tři,
  • otočné sedadlo,
  • delší stříšku,
  • co nejrovnější sezení a úplný leh,
  • po složení ať nezabírá půl kufru, ale nemusí splňovat letištní velikost.

Načrtnu pár mých výběrů, z nichž každý něco z toho nesplňuje. Proto potřebuji i jiný názor. Líbí se mi Kinderkraft Vesto, Kinderkraft Trig a Espiro Axel. Trig a Axel samozřejmě neotočné, ale už sama sebe zpochybňuji, jestli to potřebuji, protože každému, který vyberu, něco chybí.

Jaký je Tvůj názor?

Děkuji

Ahoj,

já myslím, že u dvouletého dítěte je už zbytečná otočná sedačka. Většina dětí chce koukat před sebe na cestu a pozorovat okolí, ale každé dítě je jiné, záleží na Tvém synovi, co mu vyhovuje více.

Nejlépe splňuje Tvé požadavky Kinderkraft Vesto. Má otočnou sedačku, která je dostatečně prostorná s rovnějším sedem. Největší nevýhodou je však jeho vyšší hmotnost (11,4 kg).

Kinderkraft Trig a Espiro Axel jsou neotočné a díky tomu mají nižší hmotnost (7 kg) a jsou více skladné. Pokud nejsi náročná, tak by mohly stačit.

Každopádně kočárky mají jen 15kg nosnost, což je zatím dostatečné, ale pokud bys chtěla kočárek využívat déle, tak by to nemuselo stačit.

Jestli chceš přece jen otočný a lehký zároveň, tak mě napadá bazarový Cybex Eezy S-Twist². Nabízí úplný sed, kvalitní kola a je velmi skladný a lehký (8,5 kg). Nevýhodou je užší sezení.

Nebo neotočný Cybex Eezy S+, který je prostornější.

Z neotočných to může být i X-lander X-Jive.

Pokud syn v kočárku ještě spí, tak bych zvážila i tyto prostornější a kvalitnější kočárky (buď si malinko připlatit) nebo kouknout na bazaru.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie