Jaký sportovní kočárek vybrat?

Zodpovězené
12. dub 2022

Dobrý den,

prosím o radu s výběrem sportovního kočárku. Měla jsem vybraný Hauck rapid 3r, ale nejsem si jím úplně jistá. Viděla jsem ho na živo a syn ani neplakal, což bylo super. Není moc kočárkový typ (používám spíše nosítko), ale v létě se mu v kočárku líbilo a tak hledám nějaký sporťák. Mám Dorjan a ten je strašně těžký, i když, jak jsem koukala, tak ty sporťáky těžší jsou.

Potřebuji, aby:

  • měl široké sezení,
  • měl vyšší váhové rozpětí (syn měl v roce 12 kg),
  • zvládnul terén i město,
  • přála jsem si ruční brzdu, protože mě štvaly ušpiněné boty od brzdění na Dorjanu (vím, že zmiňovaný Hauck nemá),
  • šel ovládat i jednou rukou,
  • byl lehčí (což si nejspíše protiřečí),
  • polohování madla (jsme s partnerem dost výškově rozdílní),
  • polohování nožiček,
  • polohování zádové opěrky (do úplného lehu),
  • byl skladnější, co se prostoru týče,

Existuje nějaký takový kočárek?

Koukala jsem se i na joie Crosster, ale ten jsem na živo neviděla a nebo můžu mít z druhé ruky britax b-motion 3 plus (také jsem ho neviděla). Přečetla jsem toho dost, sepsala si i seznam pro a proti a já prostě nevím, co vybrat. Kamarádku, která by mi poradila ohledně kočáru nemám (co by měla hodně zkušeností), tak budu moc ráda s pomocí.

Děkuji

Ahoj,

jako nejlepší volba se mi zdá Baby Jogger City Mini GT2, sama ho mám a je opravdu super! 🙂 Splňuje všechny Tvé požadavky, ať už je to prostorné sezení (má jedno z největších na trhu), vyšší nosnost, skvělé jízdní vlastnosti jak v terénu, tak ve městě, výškově nastavitelnou rukojeť a polohování nohou i zádové opěrky až do úplného lehu. Oceníš u něj i ruční brzdu, ovládání jednou rukou a i celkem nízkou váhu na svůj typ. Nevýhodou je vyšší cena, ale dá se pořídit na bazaru. Případně není špatný jeho starší model Baby Jogger City Mini GT, jen je k němu potřeba přikoupit polohování nohou.

Co se týče Joie Crosster a Britax B-Motion 3 Plus, tak to jsou velmi dobré kočárky, ale mají o dost menší sezení a vyšší hmotnost, zvláště Crosster má přes 15 kg, což je opravdu hodně.

Do Hauck rapid 3r bych já osobně nešla, sice je fajn v poměru cena/výkon, ale ta kvalita provedení je úplně někde jinde. Raději bych šla do kvalitního bazarového modelu jako je právě Baby Jogger City Mini GT nebo Britax B-Motion 3 Plus.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie