Jaký sportovní otočný kočárek do terénu doporučuješ pro 5 měsíční dítě?

Zodpovězené
13. kvě 2022

Ahoj,

potřebovala bych poradit otočný sportovní kočárek do terénu zhruba od 5 měsíců dítěte. Musí být za rozumnou cenu. Aby se mi nerozpadl po týdnu a nehrkal.

Jaký kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji například X-Lander X-Pulse (2021). Má 12 kg a oproti staršímu modelu má zvětšené rozměry sedáku a stříšku má umístěnou výše, aby i větší dítě mělo dostatek místa nad hlavou. Dále pak má i lepší tlumení předních koleček, měkčí odpružení a potěší i zadní kola, která jsou nafukovací. Nechybí mu prostorný košík, který se dá zvětšit, nastavitelná rukojeť a prodloužená stříška s ventilačním okénkem. Sportovní sedák se dá složit v jednom kuse spolu s konstrukcí. Nevýhodou je nižší nosnost (15 kg).

Může to být i jeho více terénnější varianta X-lander X-Move, ale má také nižší nosnost a váží už 15 kg.

Dále doporučuji o trochu dražší Britax Strider M. Kola má kvalitní gumová, která jsou zároveň bezúdržbová a vhodná i do terénu. K tomu má centrální odpružení, které tlumí nárazy a díky kterému je možné kočárek lehce houpat. Dále má 10 kg hmotnost, vyšší nosnost (22 kg), obousměrnou sedačku s polohováním nohou a možností úplného lehu a nastavitelnou rukojeť. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg.

Pokud by sis trochu připlatila, tak doporučuji i jeho terénnější variantu Britax Smile III. Je tedy o něco těžší (13 kg), ale má větší nafukovací kola a super odpružení, takže s terénem si poradí ještě lépe.

Dále to může být Cybex Talos S Lux, který má též kvalitní bezúdržbová gumová kola, ale patří také k těm těžším (14,2 kg).

A může to být i Valco Baby Snap Ultra Sport nebo Valco Baby Snap Ultra Trend, ke kterému se dají dokoupit nafukovací kola. Patří k nejlehčím otočným kočárkům a je dostatečně prostorný.

Pokud to nebude náročný terén, tak doporučuji i tyto modely:

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie