Jaký tříkolový kočárek doporučuješ k běhání?

Zodpovězené
10. bře 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek na běhání pro 28kg dítě, částka do cca 6 000 Kč. Přemýšlela jsem nad Hauck Runner, ale má nosnost jen 22 kg. Mám Britax B-Agile M a ten má také nosnost 22 kg. Zatím ho vozím v pohodě.

Jaký tříkolový kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

největší nosnost mají kočárky značky TFK. Přední kolo může mít buď na pevno, nebo otočné s možností aretace. Kočárek s pevným kolem je ideální na procházky a výlety v náročném terénu, pro každodenní běh a případně i inline brusle. Kočárek s otočným kolem je více variabilní a manipulace s ním je lehčí mimo terén. Můžeš s ním běhat také, jen to není tak bezpečné, tím že se přední kolo může třeba zaseknout.

Jako první zmíním TFK Sport, který má 27kg nosnost sedačky (celková nosnost je 34 kg). Najdeš u něj velká nafukovací 16" kola s odpružením. Přední kolo má pevné, ale lze k němu dokoupit otočné. Sportovní sedačku má opravdu prostornou, takže i větší dítě bude mít dostatečné pohodlí. Nechybí ani polohování nohou, nastavitelná rukojeť (až do výšky 127 cm), ruční brzda, prodlužovací stříška s průhledovým okénkem a boční kapsy se zipem na uložení drobností. Skládá se snadno a má celkem malé rozměry, vzhledem k jeho robustnosti.

Druhou variantou je TFK Mono, který se liší akorát otočným kolem, jinak má podobné parametry. U Mono si můžeš vybrat, jestli chceš bezúdržbová gumová kola se vzduchovými komorami, nebo klasická nafukovací. Najdeš u něj také ruční brzdu, polohování zad i nohou, až do úplného lehu, prodlužovací stříšku i boční kapsy. Rukojeť nastavíš až do výšky 122 cm. Hmotnost obou kočárku je podobná, mají přes 15 kg.

Ještě doporučím starší modely TFK Joggster Sport 2 a TFK Joggster Adventure 2, tak se na ně podívej, zda Tě nezaujmou.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie