Je do terénu lepší kočárek Petite&Mars Royal nebo Baby Design Wave?

Zodpovězené
3. bře 2022

Ahoj,

hledám kočárek do horšího terénu, na vesnici, polní a štěrkovou cestu. V kamenné prodejně mi poradili Petite&Mars Royal nebo Baby Design Wave. Neumím se rozhodnout. Píše se, že jsou spíše městské. Jinak splňují všechny požadavky.

Mé požadavky:

  • odpružený,
  • prodloužená stříška,
  • úplný leh,
  • zelené barvy,
  • otočnost by byla bonus,
  • preferuji z druhé ruky do 5 000 Kč.

Který z nich zvládne mnou požadovaný terén?

Děkuji

Ahoj,

jedná se opravdu spíše o městské kočárky. Nicméně mají dobré odpružení i kola, takže občasný terén zvládnou, i když primárně na to určené nejsou. Pokud bys chtěla více terénní kočárek, tak můžu doporučit například Baby Jogger City Mini GT, který si úžasně poradí i s terénem. Sama mám jeho novější model a nemůžu si ho vynachválit! 🙂

Dále můžu doporučit i cenově výhodný Hauck Runner 2, který má velká nafukovací kola. Bohužel není v zelené barvě.

Ale zpátky k Tvému výběru. Oba kočárky si jsou hodně podobné, mají srovnatelné odpružení, takže v jízdních vlastnostech nebude žádný citelný rozdíl. Najdeš u nich též dlouhou prodlužovací stříšku, úplný leh, nastavitelnou rukojeť a stejná kola. Rozměrově jsou na tom velmi dobře (ložná plocha je dlouhá přes 90 cm), takže se do nich vejde pohodlně i větší dítě. K oběma kočárkům dostaneš bohaté příslušenství, například měkkou designovou vložku, nánožník, a u Petite&Mars Royal je to navíc i přebalovací taška.

Já osobně bych se nejvíce přikláněla k Baby Jogger City Mini GT.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie