Je do terénu vhodnější kočárek Petite&Mars Trails 2v1, nebo Baby Design Lupo Comfort?

Zodpovězené
30. srp 2022

Ahoj,

poohlížím se po nějaké dvojkombinaci do terénu. Kočárek skládat a převážet neplánuji, na cesty mám jiný.

Zatím se rozhoduji mezi Petite&Mars Trails 2v1 a Baby Design Lupo Comfort. Uvítám i jiný tip, resp. radu.

Děkuji

Ahoj,

pokud bych se měla rozhodnout, tak Baby Design Lupo Comfort nevolím. A to pro jeho vysokou váhu s nasazením sportovním sedadlem – 14,9 kg a nízkou nosnost sportovního sedáku, která je pouhých 15 kg. Plusem jsou jeho nafukovací kola a dvojité odpružení. Tento model se doprodává, protože výrobce ukončil výrobu. Takže musíš zvážit menší dostupnost náhradních dílů.

Za to Petite&Mars Trails je nový model letošního roku. Má odolná PU kola, což je zkratka pro kola z tvrzené gumy. Ta jsou vhodná skoro na všechny terény. Jsou odolná vůči oděru a dlouho vydrží. Trails má zároveň dvojí odpružení, takže zvládne i nerovný terén. Nosnost sportovního sedáku je 22 kg. A jeho váha je 11,2 kg, takže patří k těm lehčím. Plusem je 52 cm délka zádové opěrky, která je oproti Lupo větší. Teleskopickou rodičovskou rukojeť lze nastavit ve výšce od 95 do 102 cm, což je praktické pro středně vysoké rodiče (150 - 165 cm). Pokud jste s partnerem vyšší, tento model pro Vás nebude ten pravý ořechový. To bych Ti pak doporučila spíše sáhnout po modelu Zopa Quest. Ten má výšku rukojeti o 3 cm vyšší.

Pokud ti ale nevadí vyšší váha kočárku, tak si prohlédni model Baby Design Husky XL. Má nafukovací pneumatiky a dvojité odpružení kol. Jeho sedátko sportovní části je prostorné a unese 22 kg dítě.

Podobným modelem je i Baby Design Bueno2. Ten má bezúdržbová kola, se kterými defekt nehrozí. Navíc pro rok 2022 vyšel v designových prošívaných stříškách.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka