Je Easywalker Harvey3 dobrá volba pro lednové miminko?

Zodpovězené
16. črc 2022

Ahoj,

chtěla bych se informovat, jestli vidíš podstatné kvalitativní rozdíly v kombinovaných kočárcích Easywalker Harvey3 a Easywalker jimmey.

Easywalker Jimmey je pravděpodobně novější model, tak není k dispozici mnoho uživatelských recenzí. Je dražší a trochu nad náš rozpočet.

Uděláme chybu, když bychom koupili levnější Easywalker Harvey3?

Naším cílem je, aby kočárek vydržel co do nejvyššího věku dítěte (i kvalitativně, i aby se tam vešlo), aby se jím dalo jak tak dobře manipulovat, byl vhodný pro vysoké rodiče, i na procházky po městě i po "prašné" cestě v parku. Naše miminko se narodí v lednu.

Co všechno je ještě třeba nutně dokupovat do kočárku?

Na internetu jsou k dispozici výhodné sety:
https://www.kocarkovo.cz/easywalker-set-xxl-koc...

Není mi jasné, jestli je vždy výbavou např. úložný prostor/košík pod kočárkem, nebo vložka v kočárku, případně zda je třeba kupovat nutně více vložek do hluboké korby a pod. Ráda bych se tedy kvůli rozpočtu i zorientovala, zda podobný set lze v podstatě pokládat za jakoby „kompletku“ bez vajíčka, nebo bude třeba dokupovat spoustu další výbavy.

Děkuji

Ahoj,

jedná se o podobný typ kočárků, se stejnou kvalitou zpracování. Ať se rozhodneš pro jakýkoliv, tak budeš určitě spokojená. Easywalker Harvey3 má výhodu, že se dá zakoupit momentálně za velmi dobrou cenu, takže při omezeném rozpočtu se vyplatí určitě více.

Největší a nejzásadnější rozdíl je ve sportovní sedačce - u Easywalker Jimmey je to klasická, do úplného lehu sklopitelná, sedačka, která je více prostornější. U modelu Easywalker Harvey3 najdeš korýtkový typ sezení. Nejde říct, která je lepší, nebo horší, protože každému vyhovuje něco jiného, ale sama jsem kočárky s korýtkovým sezením měla a byla jsem s nimi spokojená (dítě samozřejmě taky 🙂).

Další rozdíl je v hluboké korbě, kdy Easywalker Jimmey má v korbě tzv. panoramatické okénko, které napomáhá lepší cirkulaci vzduchu během teplých letních dnů, nebo miminko může díky němu pozorovat okolí při pasení koníků. Toto odvětrávání v korbě má i Harvey3, ale jen v Prémiové edici - Easywalker Harvey3 Premium. Hluboké korby jsou stejně prostorné.

Jimmey má dále vychytávku ve formě prostorného a uzavíratelného nákupního košíku, který můžeš jednoduše vycvaknout a vzít s sebou jako nákupní tašku, což je velmi praktické. Zvýšená byla i jeho nosnost na 10 kg (u Harvey3 má nosnost 5 kg).

Pro miminko narozené v zimě potřebuješ určitě fusak - ten je právě součástí výhodného setu, ale dokoupit si můžeš i vlastní podle sebe. Ve zmíněném setu najdeš navíc dále přebalovací tašku, moskytiéru a adaptéry na uchycení vajíčka. Nákupní košík, pláštěnky a výškové adaptéry jsou součástí kočárku.

Do hluboké korby nemusíš dávat nic, dokud budeš mít fusak. Z jara ho pak vyměníš za přechodový fusak (lehčí) či deku, na dno korby můžeš dát prostěradlo nebo složit látkovou plenu. Podložka se dává pak až do sporťáku, kvůli většímu pohodlí miminka a snazší údržbě kočárku, ale její použití není určitě nutné.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie