Je Kinderkraft Prime 3v1 kvalitní kočárek? A vyplatí se kupovat v trojkombinaci?

Zodpovězené
29. led 2023

Dobrý den,

s manželem se pomalu začínáme poohlížet po kočárku. Nechala jsem to převážně na něm. Vzhledově máme vkus tak nějak stejný, ale jemu víc věřím, že vybere nějaký bezpečný, kvalitní.

Mé požadavky byly, aby kočárek mohl do terénu. Oba máme chaty u lesa a rádi jezdíme na výlety. Žádný extrémní terén to sice nebude, ale ráda bych, aby zároveň něco vydržel. Korbičku jsem chtěla větší a více požadavků jsem tak nějak neměla.

Manžel našel, že kočárek KINDERKRAFT kombinovaný Prime 3v1 je velmi úspěšný v různých testech a cenově odpovídá představě. Dražší už bych vzhledem k tomu, že nám ho chtějí kupovat rodiče nerada.

Ráda bych se zeptala, je-li tento kočárek opravdu tak vychvalovaný a kvalitní?

Má další otázka je na autosedačku v této trojkombinaci. Neslyšela jsem moc kladných názorů na autosedačky v trojkombinacích, ale vlastně nevím, co je ten hlavní problém. Poloha miminka? Bezpečnost?

Ráda bych se zeptala, je-li s těmito sedačkami opravdu takový problém a co je případně špatně přímo na této autosedačce.
Popřípadě jakou autosedačku byste doporučila.

Moc děkuji

Ahoj,

Kinderkraft Prime pro rok 2020 je vylepšenou verzí kombinovaného kočárku nízké ceny a příjemné funkcionality pro nenáročné rodiče. Nečekej moc a nebudeš zklamaná.

Je to moderní kombinace určená pro většinu povrchů. Kočárek je vybaven nafukovacími pneumatikami s dvojitým systémem odpružení pro hladší přejezd. U Primu je třeba dát si pozor, kdy byl kočárek vyroben. Kočárky vyrobené po roce 2020 mají nový a modernější design barev, ale hlavně mají zvýšenou 22kg nosnost sportovního sedadla. Proto je důležité si ho nesplést s jeho předchůdcem, který je s ním téměř identický a má i stejný název Kinderkraft Prime 2019. Nejlépe ho u prodejce odlišíš, pokud si prohlédneš nosnost sportovního sedadla. Starší Prime ji má pro sportovní nástavbu stanovenou na 15 kg.

Pro zkušenost s kočárkem připínám i nedávnou otázku, která mi nedávno přišla do poradny:

Při koupi trojkombinace je třeba zvážit kvalitu autosedačky, tzv. vajíčka. Ta má mít aktuální ISO certifikát. Ten dokazuje, že prošla všemi bezpečnostními prvky, protože normy v bezpečnosti se rychle mění.

Ke kvalitnějším značkám autosedaček patří například Cybex, Joie, Maxi-Cosi a jiné, u nich je koupě trojkombinace v pořádku. Pokud kupuji jinou značku trojkombinace (např. polskou značku), která má méně kvalitnější autosedačku (vajíčko), tak je lepší koupit dvojkombinaci a vajíčko koupit zvlášť. Před koupí je důležité ověřit si, zda existují potřebné adaptéry pro propojení kočárku a autosedačky. Některé e-shopy se poptávkou zákazníků řídí a dokonce už vytváří set trojkombinace s kvalitnější autosedačkou známější značky.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka