Je kočárek Maxi-Cosi Nova 4 vhodný pro vyšší rodiče?

Zodpovězené
15. dub 2022

Ahoj,

hledáme kočárek pro srpnovou holčičku.

Parametry:

  • i pro vyššího rodiče (188/171 cm),
  • dostupný v kombinaci,
  • vhodný do města i terénu (vinohrady, polní cesty, louky, štěrkové cesty),
  • nenafukovací kola (nechci řešit defekty),
  • přiměřeně kvalitní konstrukce,
  • odpružení,
  • cena do 25 000 Kč.

Jako teoretického kandidáta jsme našli Maxi-Cosi Nova 4.

Existují i ​​jiné alternativy?

Děkuji

Ahoj,

Maxi-Cosi Nova 4 má nastavitelnou rukojeť do výšky 105 cm, takže záleží, zda by vám to k pohodlnému ovládání kočárku stačilo. Mně osobně od něj odrazuje jeho vysoká hmotnost - má přes 16 kg a malý nákupní košík. Jinak je to kvalitní a velmi stabilní kočárek s dobrými jízdními vlastnostmi.

Designem mi připomíná Joolz Geo 2, který se dá teď koupit v akci za dobré peníze. Má o něco lehčí hmotnost, ale též stabilní a kvalitní konstrukci, bezúdržbová kola, výše nastavitelnou rukojeť (109 cm) a navíc ho můžeš přeměnit na sourozenecký kočárek.

Dále doporučuji i Britax Go Big2, který je typově rovněž velmi podobný. Jedná se též o kvalitní kočárek, se skvělými jízdními vlastnostmi a lehkým ovládáním. S terénem si poradí na jedničku, díky větším bezúdržbovým kolům a dobrému odpružení, které mu umožňuje i houpaní. Hmotnost má 14 kg a s 100 cm dlouhou ložnou plochou patří mezi ty prostornější kočárky. Super je zatížení jeho nákupního košíku - unese až 10 kg.

Pro vysoké rodiče jsou vhodné i značky Moon či Abc Design a to díky výše položeným nástavbám či výškovým adaptérům. Konkrétně to jsou tyto modely.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie