Je kvalitnější kočárek Petite&Mars Move II Air nebo Kinderkraft Grande 2020?

Zodpovězené
4. čer 2022

Ahoj,

chceme změnit kombinovaný kočárek za sportovní. Prohlížela jsem toho víc, cenově maximálně do 5 000 Kč.

Docela mi padl do oka Petite&Mars Move II Air a Kinderkraft Grande 2020.

Který je lepší?

Můžeš poradit i nějaké jiné v dobré kvalitě a této ceně?

Pokukuji i po Petite&Mars Royal, ale ten je cenově už dost nad. Chtěla bych, aby se kočárek skládal směrem potahem dovnitř, ať se nezašpiní.

Jsou lepší volba nafukovací nebo umělá kola?

Další požadavky:

  • aby kola nehrkala,
  • nebyl příliš těžký,
  • aby nebyl velký - máme malý výtah,
  • úplný leh,
  • prodloužená stříška,
  • fajn by bylo i odpružení,
  • ať se dá ovládat jednoduše jednou rukou.

Kočárek potřebujeme do města i do nerovného terénu na procházky.

Děkuji

Ahoj,

o něco kvalitnější je určitě Petite&Mars Move II Air, takže doporučuji spíše jeho. Nevýhodou jsou menší rozměry sezení.

Kinderkraft Grande má větší rozměry sezení, ale má nosnost jen do 15 kg, což nemusí pro větší dítě stačit. Nevýhodou jsou jeho přední pěnová kola, která nejsou vhodná do nerovného terénu.

Variantou by mohl být Kinderkraft Grande LX, který má nově všechna kola gumová.

Co se týká materiálu kol, tak u jejich výběru vždy záleží na tom, v jakém terénu se budeš nejčastěji pohybovat. Neméně důležité je i odpružení, které dost ovlivňuje jízdní vlastnosti kočárku.

Nafukovací kola poskytují přirozené pružení, jsou tedy dobrou volbou pro terén v přírodě a když celkově převládá zhoršený terén při procházkách. Nevýhodou je možnost jejich propíchnutí.

Dále jsou gumová kola, která můžou být například plněná pěnou, gelem nebo mít tzv. vzduchové komory (jsou tedy bezúdržbová, nelze je píchnout). Jsou vhodná též do přírody, ale měla by být odpružená.

Můžeš se setkat i s koly z tvrzené gumy nebo pěnovými (či jejich směsí).

Pěnová kola jsou méně odolná a měkčí, takže se do nich můžou dostávat kamínky, proto je doporučuji jen na nenáročný povrch a do města, kde jsou plně dostačující a kočárek je díky nim lehčí a i levnější.

Dále mě napadá bazarový Valco Baby Snap 4 Trend Tailormade, který se dá zakoupit ve verzi Sport, což znamená, že má nafukovací kola. Nemá tedy žádní odpružení, ale s nafukovacími koly má dobré jízdní vlastnosti i v terénu. Oceníš u něj hlavně nízkou hmotnost, dobrou skladnost, snadné složení, extra dlouhou stříšku a větší rozměry sezení, vhodné i pro větší dítě.

A doporučuji kouknout i na bazarové Baby Design Wave či Babystyle Oyster Zero.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie