Je lepší Inglesina Maior nebo Valco Snap 4 sport?

Zodpovězené
31. led 2022

Dobrý den,

rozhoduji se mezi dvěma kočárky pro roční dítě, kdy hledám lehčí sporťák než mám teď (X-lander X-move).

Mám i nějaké požadavky: lehký, snadno složitelný, trochu do terénu (nejen do města), pro těžší dítě (nosnost alespoň 20 kg), větší koš dole a pro vyšší rodiče.

Nafukovací kola, složení do úplného lehu a nánožník je u obou, to vím.

Můžete mi prosím poradit, který vybrat?

Děkuji

Ahoj,

Inglesina Maior nemá nafukovací kola, ale pěnová. Do nějakého většího terénu bych s ním proto pravidelně nejezdila - lehce se do nich zapíchnou kamínky a zničí se.

Inglesina Maior

Do terénu bych spíše volila kola gumová nebo nafukovací, které má právě Valco Baby Snap 4 Sport, a proto bych se přikláněla ve volbě spíše k němu. Patří k nejlehčím ve své kategorii (7,6 kg), má polohovatelnou opěrku zad, nohou a i celkem prostorný koš. Chybí mu odpružení, takže je trochu tvrdší, ale díky nafukovacím kolům, který poskytují přirozené odpružení samy o sobě, to není tak hrozné 🙂.

Valco Baby Snap 4 Sport

Pokud se rozhodneš pro Valco, šla bych určitě do novější řady Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade - s koženkovými potahy rukojeti a madla, melange provedením potahů stříšky i sedadla, extra prodloužitelnou stříškou, nastavitelnou rukojetí a ještě prostornější sedačkou - ložná plocha má 93 cm na délku a 34 cm na šířku, super dlouhá je i opěrka zad, která má 50 cm. Váha se o trochu zvýšila - 8,4 kg, ale stále patří k těm nejlehčím.

Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade

Dále mě napadá Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air (označení Air znamená nafukovací kola), který má hmotnost už lehce přes 11 kg. Má též prostornou - 92 cm dlouhou ložnou plochu, s polohováním nohou, nastavitelnou rukojeť a na rozdíl od Valca, má všechna kola odpružená.

Petite&Mars Street+ Oak 2021

Pokud upřednostňuješ lehčí váhu a nafukovací kola, rozhodla bych se určitě pro Valco. Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie