Je lepší kočárek Cybex Balios S Lux 2022 nebo Moon Rocca Edition?

Zodpovězené
28. dub 2022

Ahoj,

už delší dobu se rozhoduji a svůj výběr jsem zúžila na Cybex Balios S Lux 2022 a Moon Rocca Edition. Každý z nich bych koupila jako trojkombinaci i se základnou na vajíčko do auta.

Dokážeš mi porovnat tyto dva kočárky?

Který je lepší investice?

Děkuji

Ahoj,

jedná se o velmi oblíbené modely, takže výběr bude těžší 🙂. Cybex Balios S Lux má odpružená gumová kola, které jsou zároveň bezúdržbová. Je ideální pro rodiče, kteří často cestují, anebo chtějí kompaktnější a lehčí kočárek (11,5 kg). Hluboká korba je dostatečně prostorná a je uložená níže, což vyhovuje spíše nižším rodičům. Nevýhodou je u ní neprodlužovací stříška, má jen výklopný kšilt. Sportovní sedačka je obousměrná a patří mezi prostornější, samozřejmostí je napolohování do úplného lehu i s opěrkou nohou či prodlužovací stříška s náhledovým okénkem. Rukojeť má teleskopickou a lze ji nastavit až do výšky 111 cm.

Moon Rocca Edition je o něco málo těžší (cca 13 kg), ve výbavě má nafukovací kola, takže si poradí i s náročnějším terénem. Hlubokou korbu má umístěnou na výškových adaptérech, což je ideální pro vyšší rodiče. Nechybí u ní prodlužovací stříška, kvalitní matrace značky Träumeland a větrací okénko na přední straně, které napomáhá jak lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, tak může miminko při "pasení koníků" pozorovat okolí. Sportovní sedačka je též obousměrná a podnožku si můžeš navíc prodloužit. Rozepínatelná stříška má ventilační síťku, kterou ale bohužel nemůžeš zakrýt. Samozřejmostí je kloubová rukojeť, kterou si kočárek plně přizpůsobíš své výšce a lze ji nastavit až do výšky 108 cm.

Dost záleží na tom, v jakém terénu se budeš pohybovat. Cybex Balios S Lux je spíše městský typ kočárku, sice občasný zhoršený terén zvládne, ale pokud budou procházky v nerovném terénu či v přírodě převládat, tak bych volila spíše Moon Rocca Edition, který je vybavený nafukovacími koly.

Ještě Ti trochu zamotám hlavu, a to druhou verzí Moon Rocca Basic, který stojí též na zvážení. Oproti Edition má gumová kola, základní matraci v korbě a chybí mu panoramatické okénko.

Já osobně bych šla do Moon Rocca Edition, a to hlavně kvůli nafukovacím kolům a lépe řešenou hlubokou korbou.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie