Je lepší volba kočárek Cybex Melio Street, nebo Elodie Details Mondo?

Zodpovězené
18. srp 2022

Ahoj,

líbí se mi kočárek Cybex Melio Street a Elodie Details Mondo.

Který mi víc doporučuješ?

Jaké jsou plusy a mínusy těchto kočárků?

Děkuji

Ahoj,

Cybex Melio je otočný model. Jeho minusem je nižší 15 kg nosnost sedáku. Zádová opěrka se polohuje mechanismem naklánění vzadu do 4 poloh, tak i opěrka nožiček. Spolu vytvoří dítěti polohu úplného lehu. Plusem opěrky je i poloha úplného sedu, tu kočárky skoro nemívají. Maminky to řeší přikoupením univerzálních pásů. Menší 16,5 cm kola z tvrzené gumy mají pouze zadní pružinové odpružení. Nabízí však možnost houpání.

Minusem je nemožnost aretace předních kol. Skládá se s nasazením sedadlem v jakémkoli směru naplocho. Po složení ho můžeš za sebou táhnout jako zavazadlo. Rodičovskou pěnovou a otočnou rukojeť si můžeš napolohovat ve výšce od 96,5 do 107 cm. Stříška je XL rozměrů se zabudováním nehlučným náhledovým okénkem. Výhodou je i jeho síťované sedátko, které v letních měsících oceníš. Po složení má přijatelné menší rozměry. Plusem je také přítomnost dětského tyčového madla, které nemusíš samostatně dokupovat. Design Street verze je velmi hravý a zajímavý, ať už v zelené nebo černé variantě.

Plusem je možnost vytvoření dvojkombinace pomocí plnohodnotné hluboké korby Melio Cot, která má dostatečné vnitřní rozměry 72,5 x 31,5 cm. Je pohodlná pro děti narozené v zimním/jarním období (v létě/podzimu už je ve sportovní části). Když je miminko malé, tak se i s fusakem do ní pohodlně vejde. Mínusem u ní je pouze menší náhledové – ventilační okénko. Nemá zabudovanou novinku v podobě bočního panoramatického okénka.

Oproti němu Elodie Details Mondo je čistě sportovní kočárek. Mínusem je jeho neotočnost. Plusem je vyšší 22kilogramová nosnost sedáku. Kola má pěnová s tvrdším mechanickým odpružením. To maminky ne zcela pozitivně hodnotí, protože se rychle rozhrká a navíc se kola rychle ničí. Je stavěný pro starší sedící dítě. Zádová opěrka se polohuje pásem, takže máš nekonečno možností nastavení. Nožičkovou opěrku můžeš dát jen do dvou poloh. Spolu vytvoří dítěti polohu téměř úplného lehu. Oproti Meliu nenabízí možnost úplného sedu. Rozměry po složení na plocho má menší, protože patří do kategorie cestovních a sportovních kočárků. Mínusem stříšky je chybějící náhledové okénko.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka