Je možné dát Cybex Beezy a Cybex Eezy S+2 do kolmého sedu?

Zodpovězené
7. dub 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně sklonu sezení u kočárku Cybex Beezy a Cybex Eezy S+².

Dají se dát do kolmého sedu?

Je mezi těmito dvěma typy rozdíl v možnosti nastavení sedu co nejkolměji?

Na obrázku se mi zdá, že děti jsou v dost velkém sklonu.

Dokážeš mi ho porovnat s kočárkem Cybex Priam? Ten teď používám.

Děkuji

Ahoj,

tyto dva modely mají opravdu sklon u sezení. Z úplného sedu se u kočárků upouští, protože to není úplně zdravé pro dětská záda. Pokud bys přece jen více kolmý sed chtěla, dá se pořídit univerzální pásek, který se připevní kolem konstrukce a za zádovou opěrku, ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Z těchto dvou modelů každopádně více doporučuji Cybex Eezy S+², má delší zádovou opěrku a je celkově prostornější.

Cybex Priam 3 má rovný sed, je to i díky typu polohování, které je na páčku (modely, co mají polohování na pásek, mají vždy šikmý sed), takže ten rozdíl tam bude. Sama jsem Priam měla a v úplném sedu jsem syna téměř nevozila, spíše jen v polosedu a se zapnutými bočními pásy. Nechávala jsem ho přitahovat se za madlo, v úplném sedu tak seděl, jen když chtěl on sám.

Chce to určitě nejdříve vyzkoušet, co bude dítěti vyhovovat. Mám zkušenost, že tento sed vadí většinou jen nám maminkám a děti jsou přitom spokojené i v mírném sklonu.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie