Je možné vozit miminko v zimě i ve sportovním kočárku?

Zodpovězené
26. říj 2022

Ahoj,

syn má 2 měsíce a teď máme kočárek, který je těžký. Musím ho nosit do třetího patra, protože máme dole malou chodbu.

Dá se v zimě vozit miminko i ve sportovním kočárku?

Můžeš poradit lehký a skladný kočárek (pokud tedy třeba i s hlubokou korbou) s velkými koly?

Musí být vhodná i do terénu, do zimy a ať je nemusím nafukovat.

Děkuji

Ahoj,

vozit, nebo nevozit takové maličké dítě ve sportovním kočárku? Dost těžké téma a také názor pediatrů se odlišuje.

Já tuto možnost velmi nedoporučuji. Malé 2-měsíční dítě pokud neumí samo sedět, podle mě patří do hluboké korby. Není-li taková možnost z různých důvodů, tak je třeba mít sportovní kočárek se 180-stupňovým rovným lehem a dítě do něj umístit ve vložné tašce.

Řešením pro Tebe by mohl být Cybex Balios S, o kterém si můžeš přečíst podrobnou recenzi. Má jednoruční skládání a je váhově lehký. Přeneseš ho v jedné ruce a dítě budeš mít pořád ve vložné tašce.

Nebo volit cenově dražší kočárky, které mají možnost tahání ho za sebou v tzv. „dvoukolovém“ módu (sjíždění po schodech, tahání po písku). Jsou to kočárky jako je Cybex Priam 4 nebo jeho ročníkově starší modely. Případně i bazarový Easywalker Mosey+.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka