Je možnost dát zádovou opěrku u Britax B-Motion 4 plus do úplného sedu?

Zodpovězené
3. led 2024

Dobrý den,

mám Britax B-Motion 4 plus a nelíbí se mi sezení, které je spíš pololeh. Roční dcera mi furt při sezení sklouzává do boku. I když dám zádovou opěrku úplně do sedící polohy, tak se tam nedá normálně sednout.

Je nějaká možnost, jak dát sezení více do kolmého sedu? Seděla by na konstrukci sportovní část z Britax Smile?

Případně bych chtěla poradit levný sporťák, který má zadní opěrku více do sedu a nepolohuje se pomocí popruhů. Jezdíme po chodnících + terén (tráva, les, občas pole).

Děkuji moc

Ahoj,

Kolmý sed se má využívat krátkokobě (pauza na jídlo), ne při pravidelném kočárkování. To, co dělá Tvá dcera je – tzv. aktivní sed. Ten je u dětí přirozený, proto má většina kočárků sedadla právě ve zmíněném náklonu. Ty s kolmým sedem jsou určeny k cestování a do města. Tuto pozici mají právě z důvodu využití při jídle za stolem na dovolené, nebo hry za stolem vedle maminky, která si vychutnává kávu v kavárně.

Kolmého sedu však můžeš dosáhnout i přikoupením speciálního univerzálního pásu. Ten dokáže i šikmější sedadlo kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze. Nedokáže však vytvořit úplný kolmý sed. Ten musí přijít od výroby.

Některé maminky také dávají za záda dítěte třeba jen polštář.

Kočárky s funkcí kolmého sedu najdeš v této mé nedávné odpovědi, kterou Ti sem připínám, abych se neopakovala:

A abych nezapomněla, tak na konstrukci kočárku Britax B-Motion 4 Plus lze nasadit pouze vlastní nástavba modelu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka