Je na vesnici vhodnější Joolz Geo2, nebo Bugaboo Fox 3?

Zodpovězené
31. říj 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro druhé miminko. Žiji na vesnici, takže budeme každý den zdolávat i terén.

Je pro nás vhodnější Joolz Geo2, nebo Bugaboo Fox 3?

Děkuji

Ahoj,

Joolz Geo2 je oproti Bugaboo Fox 3 prostornější, ale i váhově těžší. Jeho minusem je však nižší – pouhých 15kg nosnost sportovního sezení. Sice mají velikostí podobná kola, ale materiály se výrazně liší. Geo2 má pěnová kola, která jsou slabší mechanicky odpružená. Oproti němu Fox3 má nenafukovací pneumatiky plněné pěnou. Ty jsou navíc dvojitě odpružené, takže nerovný terén se s ním jednoznačně snáze zdolává.

Podobné jsou si však většími rozměry po složení, když je obouručně složíš.

Hluboké korby jsou také plné rozdílů. Fox 3 vyšel na trh v letošním roce. Má zabudované všechny nové funkce – panoramatická a ventilační okna. Toto u bazarového modelu jakým je Joolz Geo2 nenajdeš. S dostupností dílů bych také začala počítat, neboť náhradní díly na Geo2 se již pomalu vytrácejí z nabídky. Je to tím, že na trh byla letos uvedena jeho redesignovaná podoba Joolz Geo3 Mono. O něm a jeho funkcích si můžeš přečíst podrobný článek.

Já bych Ti doporučila prohlédnout si model Joolz Day+. Tento moderní full-size kombinovaný kočárek je obvykle dodáván se sportovním sedadlem i hlubokou korbou v balení, zároveň připraven k připojení autosedaček s koncovkou typu Maxi-Cosi pro vytvoření plnohodnotné 3v1 kombinace. Novinkou Day+ je kromě kapsy na nánožníku hluboké korby i jeho zvýšení (prodloužení na výšku, takže lepší stíní) a přidání úchytů na hračky pod stříškou (3), lépe odklopitelná madla, ztenčení modernějších kol v novém materiálovém provedení pneumatik se vzduchovými komorami a také odlehčeného košíku i integrace LED světel pro viditelnost ve zhoršených světelných podmínkách - například večer. Konstrukce z hliníku spolu s nasazeným sportovním sedadlem váží 13,3 kg, a je pro hladkou jízdu plně odpružena. Složíš ji bez tlačítek - skládání nyní aktivují postranní posunovací páčky. Odlehčená bezúdržbová kola jsou určena zejména do města. Na horších površích je dokážeš zaaretovat pouhým stiskem nohou bez potřeby se ohýbat. Pro jízdu v terénu je v nabídce náprava all-terrain s neotočnými předními koly nebo možnost dokoupení nafukovacích pneumatik. Odkládací prostor nákupního košíku lze ještě rozšířit dokoupitelnou nákupní síťkou zavěšenou na rukojeť kočárku. Tento model by byl pro Tebe a prostředí vesnice to pravé ořechové. Navíc jej můžeš zakoupit i z bazaru a vydrží Ti dlouho, protože nosnost jeho sedáku je 22 kg.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka