Je pro únorové miminko lepší kočárek Moon Resea nebo Moon Style?

Zodpovězené
8. srp 2022

Ahoj,

miminko čekám v únoru a rozhoduji se mezi kočárky Moon Resea a Moon Style. Style se mi líbí víc designově, hlavně madlo na hluboké části.

Mé požadavky jsou:

  • i na vesnici (mírný terén),
  • polohovatelná hluboká korba,
  • otočné sedadlo,
  • složení spolu s nasazenou sportovní částí,
  • asi i váha kočárku sehraje roli,
  • sportovní část do úplného lehu,
  • prodloužená stříška,
  • větší košík by byl fajn, ale to asi mají stejné (máme dvě malé děti po sobě).

Můžeš mi porovnat tyto dva kočárky?

Jaké jsou plusy a mínusy každého z nich?

Který by sis vybrala ty?

Děkuji

Ahoj,

takže si pojďme projít základní rozdíly.

V první řadě, pro Tvoji informaci. Ani jeden z kočárků nemá polohovatelnou hlubokou korbu.

Jejich mínusem je slabé a tedy tvrdší odpružení. Většinou Moon ReSea a Moon Style doporučuji do města. Na vesnici se moc nehodí. Tady potřebuješ lepší odpružení, pro různé povrchy terénů, které se v něm střídají.

Lepším modelem, s více plusy je Moon Style. Má větší kola z tvrzené gumy. Větší rozměry hluboké korby, která má navíc větrání na spodní části. Zároveň je o něco těžší, ale má větší nosnost sedáku, a to až 22 kg. Skládání a rozměry po složení mají velmi podobné. Nákupní košíky mají s 3 kg nosností, takže naprosto stejné. Style má ještě výhodu v tom, že potah se dá sundat a vyprat v pračce.

Lepším modelem je Style, ale já osobně Ti nedoporučuji ani jeden. Na vesnici jsou nevhodné a budeš jejich koupě litovat. Navíc jsou to bazarové modely, které se již déle nevyrábějí.

Doporučuji Ti prohlédnout si raději cenově dostupný kočárek Zopa Quest. Má dvojité odpružení kol z tvrzené gumy. Jeho hluboká korba má polohování a je dostatečně prostorná. V zimě už budeš mít dítě ve sportovní části, takže nepotřebuješ příliš velkou korbu. Navíc Quest je málo reklamován. A má spoustu vychytávek, například v podobě síťovaného sedadla. V létě ho velmi oceníš, a v zimě ho zakryješ vnitřní měkkou vložkou kočárku.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka