Je skladnější a pro dlouhodobé spánky vhodnější Nuna Triv, Nuna Triv Next, nebo Bugaboo Bee 6?

Zodpovězené
26. led 2023

Ahoj,

na internetu mě zaujal kočárek Nuna Triv Next, ale nemůžu ho najít ve slovenských a českých e-shopech.

Je možné tento kočárek u nás někde objednat/zakoupit?

Je vhodnější kočárek Nuna Triv/Nuna Triv Next/Bugaboo Bee 6 pro skoro roční miminko?

Musí být vhodný pro dlouhodobé spánky, musí mít otočné sezení. Budeme chodit na procházky po vesnici a městě, občas nějaká dovolená v horách. Důležitá je skladnost v autě.

Děkuji

Ahoj,

Nuna Triv Next je kočárek, který se prodává na západním trhu. U nás ho nekoupíš. Objednáš ho pouze ze zahraničí. To je velká škoda, protože je to kočárek nabitý funkcionalitami. Je velmi lehký a vhodný pro vysoké rodiče. A takových kočárků je na našem trhu velmi málo.

Next je svou funkcionalitou velmi podobný kočárku Zopa Quest, ale ten je těžší. Se svojí výškou teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 94 do 105 cm je vhodný pro středně vysoké a nižší rodiče.

Nuna Triv je lehký, otočný a skladný kočárek. Výšku teleskopicky nastavitelného madla má od 106,5 do 110,5 cm. Jeho odpružení všech čtyř kol je skutečně vhodnější na městský povrch než na nerovnější povrch vesnice. Kola jsou menší a z tvrzené gumy. Doporučuji ho spíše jako lehký, skladný otočný sporťák pro vyšší rodiče, kteří často cestují autem, vlakem či městskou dopravou.

Bugaboo Bee 6 je top kočárek. Já osobně mám starší model Bugaboo Bee 5, který má 17kg nosnost sportovního sedadla. Bee 6 ji má až 22kg. Vyhovuje mi, že sezení je otočné s možností úplného lehu a má funkci kolmého sedu. Navíc místo dětského madla můžeš zakoupit i snack tray neboli tác na jídlo. Můj syn ho na procházkách miluje a dokonce si ho sám natočí jak potřebuje. Skládání a rozkládání je jednoduché a jednoruční. Hliníková konstrukce je pevná, odolná a váží 9,6 kg. Má větší kola z tvrzené gumy a dvojité odpružení všech čtyř kol, takže zvládá městská a také vesnické nerovnosti terénu. Po složení má rozměry podobné cestovnímu kufru auta.

Ani jeden Tebou vybraný kočárek však nezvládne hory, tedy přesněji nerovný terénní povrch. Na to si dej pozor. Takové kočárky jsou však těžší, neskladnější a určitě nejsou vhodné pro cestování letadlem. Je už tedy jen na Tobě co upřednostníš a čemu dáváš přednost.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka