Je výhodnější koupit Kunert Lazzio Eco, nebo Dada Paradiso Apus?

Zodpovězené
10. lis 2022

Ahoj,

na přelomu února a března se nám má narodit miminko. Nechci jít do velkých částek, maximálně kolem 10 000 Kč. Nebráním se ani bazaru. Velice mě oslovil Kunert Lazzio Eco a Dada Paradiso Apus.

Který z nich se podle Tebe více vyplatí?

Jsou to polské kočárky, tak neočekávám německou kvalitu, ale alespoň něco by měly zvládnout. Bydlíme na předměstí Prahy, takže musí být použitelný na cestách a také lesních chodnících (túry však moc neplánujeme). Více méně chodíme pěšky, ale bylo by fajn kdyby nezabral celý kufr auta a také, abych ho já jako 53kg žena dokázala v pohodě složit a přenést.

Ještě mám v hledáčku kočárek Hartan VIP XL, který každý velmi chválí, ale kvůli jeho váze si nejsem docela jistá, že prý je dost těžký.

Kterou cestou se vydat?

Je to naše první dítě, tak v tom mám trochu chaos.

Děkuji

Ahoj,

každý z nich má své plusy a minusy, tak Ti je v krátkosti shrnu.

Dada Paradiso Apus je 14 kg vážící kočárek, jehož mínusem je neskladnost. Jeho sportovní sedadlo nesložíš spolu s konstrukcí, takže zabere více místa.

Kunert Lazzio v Eco provedení je oproti Apus lehčí, váží 11,5 kg. Složíš ho s nasazením sportovním sedadlem. Nosnost sedáku mají s Apus-em stejnou, a to 15 kg. Je určen pro vyšší rodiče, zatímco Apus se hodí pro nižší rodiče.

Oba kočárky jsou si velmi podobné. Mají pneumatiky plněné gelem a dvojité odpružení, což je předurčuje pro pohodlnou jízdu nejen městem, ale i vesnicí.

Pokud můžu poradit, tak si prohlédni cenově dostupný kočárek Zopa Quest. Je to praktický, lehký, městský, kočárek s odpružením všech čtyř kol a většími gumovými koly. Zaujme nejen přijatelnou a dostupnou cenou, ale hlavně zajímavým designem. Na jeho podvozek můžeš umístit hlubokou korbu či autosedačku a vytvořit z něj plnohodnotný kombinovaný kočárek, který ti ušetří spoustu času a místa. Prostorné sportovní sedadlo s nosností 22 kg je otočné ve směru i proti směru jízdy. Tato funkce je praktická zejména pro menší děti, které si přejí zachovat trvalý oční kontakt s rodičem. Navíc má síťované sedadlo, které je překryto vyjímatelnou vložkou. Tuto funkci oceníš hlavně v teplých letních dnech. Rodičovská rukojeť se dá nastavit ve výšce od 94 do 105 cm, proto se skvěle hodí pro nižší rodiče.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka