Joie Versatrax vs. Easywalker Harvey 2. Prosím, doporučila byste Easywalker?

Zodpovězené
18. pro 2020

Ahoj,

mám 18měsíční holčičku. Když jsme pořizovali kočárek, tak jsem neměla žádný přehled, a dobrá kamarádka nám doporučila Easywalker Qtro Plus. S korbičkou jsem s ním byla spokojená, krásně se ovládá, terén zvládá. U sporťáku už jsem tak spokojená nebyla. Je pouze po směru, má malý, špatně přístupný košík, a děťátko je v něm zapadlé - holka chce prostě sedět jako na židli rovně (četla jsem tu v diskuzích, že Qtro nemá polohování nožiček, to má, čtyři polohy).

Když dtest vyhrál Joie Versatrax, řekla jsem si, že ho zkusím. Moc jsem se na něj těšila. Košík je super, otočné sedadlo super, sedící poloha je dokonce 90 stupňů, což je snad i mimo normu? Ale hned jsem ho reklamovala, protože mi při rozkládání zůstávaly venku železné tyčky a musela jsem ho do nich silou narvat.

Proč ale píšu: je to kostitřas, koupila jsem k němu nafukovací kola, to trošku pomohlo, ale v terénu jezdí špatně, v lese se mu zablokovaly přední kola bahnem a jehličím. Špatně se s ním najíždí na patníky, chybí mu pojistka proti rozložení, nožičky mají pouze dvě polohy, nemá pořádný nánožík. Oproti Qtru se řídí mnohem obtížněji. Malá je v něm ale šťastná.

Uvažuji, že ho vyměním za Easywalker Harvey 2 all terrain. Ale mám k němu pár otázek.

1. Jde dát do úplného sedu? Není v něm dítě zapadlé, vidí dobře ven? Malá se v Qtro hned začne přitahovat za madlo a předklánět, aby viděla.

2. Co je to korýtkový sed? Je to v něčem nevýhodné?

3. Je košík dostatečně veliký a přístupný ze všech stran? Košík má Versatrax fenomenální, zvládá obří nákupy.

4. Dá se dobře ovládat i jednou rukou, umí dobře najíždět na patníky?

5. Stejně jako Versatrax má pěnová kola. Nejsou ta kola moc tvrdá? Zvládá terén opravdu dobře a dobře pruží? Není přece jen do terénu lepší kočárek s nafukovacími koly a tříkolka? Existuje tříkolka s otočným sedadlem?

Moc děkuji, už jsem docela bezradná a nechci mít doma skladiště kočárků - chci ideálně jeden, který v budoucnu využije i potenciální sourozenec.

Moc moc děkuji 🙏🙏🙏.

Ahoj!

Když Ti Joie Versatrax nevyhovuje (přeci jen, je to levnější model a to se někde odrazí…), chápu, že chceš něco lepšího. Odrazí se to na ceně, ale i na dizajnu, a samozřejmě všechny ty dobré funkce jiného kočárku asi mít nebude. Konkrétně k tomu kolmému sedu - Joie to má opravdu dobré, a málokteré, ZEJMÉNA nekorýtkový kočárek se mu vyrovná. Korýtko je dobrým přístupem, protože ty mají sedátka ergonomičtější, tedy kolmější a lépe dítě držící.

Joie Versatrax

Přejdu k Easywalker Harvey2.

Easywalker Harvey2

Se sezením, myslím si, problém mít nebudeš. Je to korýtko, a určitě ne nepohodlné nebo přišikmé. Úplný leh ale nemá, myslím tím, ne rovný. Ale ležící polohu, kde dítě může pohodlně spát, jasně, to má. Nic nebude tlačit ani padat, můj syn v něm uměl i spinkat. Korýtko znamená tvarování, kde jsou mírně zahnuté nožičky, a to tady přítomné je - mnoho dětí to ale preferuje, a na západě je to více méně skoro normou u lepších kočárků (i u nás je toho už dost).

Košík je za mě dostatečný, ale je menší než u Versatrax-u. Ten ho má ale opravdu XXXL, takže ne moc kočárků ho dokáže v tomto předehnat (nebo i "jenom" dohnat). Já měla Premium Edition Harvey-ho a tam byl uzavírací, co ho v podstatě zmenšuje, ale otevřený je absolutně ok velikostně.

Ovládání je hodně fajn. Víc popisuji v mé recenzi (SK):http://https://www.modrykonik.sk/blog/kocikopedia/arti... Hodně pomáhá mít rukojeť v správné výšce (i u jiných kočárků) - na nejnižší možné pohodlné pozici. Čím výše ji máš, tím těžší obvykle je vykládání na obrubník, protože jdeš jakoby “proti gravitaci”.

Kola jsou ale jiná. Versatrax má pneumatiky (guma) PLNĚNÉ pěnou, a Harvey je má celopěnová. Jsou možná méně odolná (trochu), ale nezáleží na tom až tak, protože jsou dostatečně kvalitní. Důležitá je hlavně velikost a odpružení, a ty jsou dobré.

Tak celkově… Harvey2 není zlá volba, i když po složení je méně skladný, pravdu říci. Já osobně bych se z dlouhodobého hlediska možná podívala také na Easywalker Rudey, co je nekorýtko plus s prostornějším sedadlem (90 stupňů to ale není)

Easywalker Rudey

nebo ještě lépe, korýtko Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Premier

nebo Emmaljunga NXT60

Emmaljunga NXT60 Ergo

či Gesslein FX4 Life.

Gesslein FX4 Life

To jsou supr kočárky, a BJ k tomu s opravdu dlouhou sportovní nástavbou… Dívej se hodně na recenze a taky na kvalitu kočárků, která se, bohužel, dost odrazí i na ceně…

P.S. Tříkolky s otočným sedadlem skoro nejsou. Koukni, když tak, na TFK kočárky a možnost korby na sedák předěletalné (Multi X), to je asi nejlepší možnost - a opravdu vydrží.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.