Jsou kočárky Easywalker Harvey3 a Kinderkraft Nea kvalitní a bezpečné?

Zodpovězené
19. pro 2022

Ahoj,

v obchodě jsme s manželem dívali na kočárky Easywalker Harvey3 a Kinderkraft Nea. Prodavačka nám moc nevysvětlila rozdíl mezi nimi. Trochu se obávám Kinderkraftu, protože se považují za "chrastítka".

Jaký je Tvůj názor na mnou vybrané kočárky?

Děkuji

Ahoj,

po vizuální stránce mezi nimi moc rozdílů není. Po funkční stránce jsou to dva naprosto rozdílné kočárky.

Prvním podstatným rozdílem, který mezi modely existuje je typ sedáku. Harvey3 má korýtkový typ sedáku a Nea má zase typ sedáku s téměř úplným 165stupňovým lehem.

  • Korýtkové sedátko: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem vám jej může doporučit pediatr. Leh v něm je naprosto normální a pro mnoho dětí pohodlnější. Připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem může být to, pokud dítě raději spí na bříšku. Tehdy by se mu korýtko nemuselo líbit.
  • Rovný leh: Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou vytvoří vodorovnou polohu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké korbě. Většina výrobců označuje takovou vodorovnou polohu jako úplný leh (více než 150 stupňů). My leh rozebíráme na 3 úrovně. Nea má typ sportovního sedadla se skoro úplným 165stupňovým lehem. Je to leh podobný dítěti v posílce, které má hlavu položenou na polštáři.

Easywalker Harvey3 byl vyvinut jako tandemový kočárek, buď pro jedno dítě nebo pro dva věkově rozdílné sourozence. Jeho konstrukce je odolnější, neboť musí uvést dvě 15 kg vážící děti. Zároveň si k němu můžeš dokoupit sadu terénních nafukovacích kol. Najdeš ho i v prémiovém designu, který poznáš podle přidaného panoramatického okna na hluboké korbě - Easywalker Harvey3 Premium. Pokud se chceš dozvědět více, tak si přečti naši podrobnou redakční recenzi.

Kinderkraft Nea je skladný a nejen městský kočárek. Díky dvojitému odpružení všech čtyř kol zvládne i náročnější terén a jeho nenafukovacím pneumatikám plněným pěnou se přitom vůbec nic nestane. Můžeš si o něm přečíst více podrobných informací v mém krátkém článku.

Oba modely v poradně velmi často doporučuji, protože v poměru cena/kvalita patří k Top kočárkům na trhu. I když Kinderkraft Nea je levnější alternativa, tak není reklamována a u rodičů získává na popularitě. Navíc má funkci kolmého 90stupňového sedu připomínajícího sed na jídelní židli. A ten najdeš pouze u velmi malého množství kočárků na trhu.

Ať už koupíš jeden nebo druhý, tak neuděláš chybu.

Pro Tvoji inspiraci přidávám i link na mnou nedávno zodpovězenou otázku, kde vzpomínám hlavní rozdíly mezi kočárky Harvey3 a Easywalker Jimmey:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka