Kinderkraft Grande Plus versus Joie Mytrax. Který z nich doporučuješ?

Zodpovězené
9. lis 2022

Ahoj,

vybírám sportovní kočárek pro syna.

Zaujaly mě Joie Mytrax a Kinderkraft Grande Plus. Oba dva kočárky splňují můj požadavek, že mají nosnost do 22 kg a odpružení kol. Avšak Joie má prý časem "rozvyklaný" kloub, ve kterém se skládá.

Ráda bych prostorný kočárek a aby vydržel minimálně rok. Kinderkraft je zase zajímavý cenou, ale bojím se toho, aby právě nějakou dobu vydržel.

Který z těchto kočárků mi doporučuješ?

Děkuji za odpověď

Ahoj

Předpokládám, že se díváš na bazarové kočárky. Tyto dva kočárky se již nevyrábí.

Výroba Joie Mytrax skončila v roce 2020. Tehdy ji nahradil její bratrský model Joie Mytrax Flex, který je stále ve výrobě. Porovnáním cena/kvalita spadají tyto kočárky do kategorie cenově dostupných kočárků a jsou pro nenáročné rodiče. Jinými slovy, nečekej mnoho a nebudeš zklamaná. Rozkývaný kloub je buď výrobní vadou, nebo vzniká nesprávným používáním, kdy maminka uspává dítě tzv. houpáním. Pro tento účel není kočárek uzpůsobený.

Starší Mytrax je kočárek do města, protože měl pouze tvrdší mechanické odpružení.

Novější bratr Mytrax Flex má použité dvojité odpružení. Kromě mechanického přidal výrobce i pružinový. To jej spolu s koly plněnými pěnou řadí do kategorie kočárků vhodných na vesnici. A tím pádem zvládne i horší nerovný terén. Jedná se o těžší kočárek, na kterém by Ti po čase mohlo vadit skládání a větší velikost po složení.


Podobně je na tom se svou hmotností a neskladností i Kinderkraft Grande Plus, který se rovněž přestal vyrábět. Kočárky na internetu jsou v doprodeji, proto je cena nízká. Má méně odolná pěnová kola. Jsou stavěná do města, určitě ne do náročnějšího terénu. Pokud je kočárek používán ve vesnici, tak po chvíli konstrukce vrže a hrká, protože to bylo způsobeno otřesy vzniknutými přejezdem nerovným terénem (tráva, štěrk, jámy).

Pokud chceš kočárek, který zvládne vesnici, město a je skladný, tak si prohlédni model Carrello Bravo Plus. Jde o novinku na trhu, která je cenově dostupná. Navíc se svou nízkou hmotností (pouhých 9,9 kg) patří k lehčím kočárkům. Kolečka jsou gumová a všechna odpružená, takže zvládnou i nerovný terén. Sportovní sedačka zaujme nosností 22 kg, prostorností a prodlužovací stříškou s náhledovým okénkem. V zadní části zádové opěrky nalezneš odvětrávací síťku, která zajistí regulaci teploty dítěte v teplých letních dnech.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.


Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka