Používáme cookies. Více informací zde. OK

Kočárek do města, do MHD i do lesa. Je Britax B-Motion 3 Plus správnou volbou?

8. srp 2019
Dobrý den,

četla jsem už spoustu diskuzí i v poradně, ale stále nejsem schopná si ujasnit, zda jsem vybrala dobře.

Čekáme miminko v lednu, vybírám především s ohledem na sportovní kočárek, ne na korbičku a prozatím jsem nejvíce nakloněna kočárku Britax B-Motion 3 Plus.

Bydlím na okraji města hned vedle lesa, do kterého vede celkem velký kopec (prudký, avšak nikoliv nebezpečný na sjezd bez ruční brzdy). S ohledem na vycházky do lesa jsem se dívala především na trojkolky, mám pocit, že do lesa lépe vytlačím tříkolový kočárek. V diskuzích na internetu však často narážím na otázku, zda není tříkolový kočárek méně stabilní?

Nejde mi o to přejíždět s ním kameny a nebezpečné srázy, spíš jako o lesní cesty, které nejsou vždy úplně rovné.

Původně jsem se na internetu dívala na Thule Urban Glide 2, ale v reálu je na mne dost velký pro pohyb ve městě a pro časté ježdění MHD.

Z čtyřkolových kočárků mě zatím neoslovil žádný.

Děkuji!
Ahoj!

Začnu se stabilitou tříkolek. Ta je v podstatě sporná pouze v případech, kdy se jedná o levný kočárek, resp. kočárek s maličkými, plastovými koly, ale ty jsi v tomto ok. Tříkolky mají schválně zadní nápravu širší, plus je dán důraz na těžiště, takže bych se o stabilitu tak nebála. Spíše je to o cviku při úkonech ve městě, jako vyjíždění na obrubník - a ani to není o (ne)stabilitě, ale spíše o systému dávání kola tak, aby ti nepřekáželo. Naopak ovládání je obecně jednodušší, a super právě i do terénu či na lehčí sport.

Co se Britax B-Motion 3 Plus týká - myslím, že má to, co potřebuješ, kombinuje nějaké to terénní využití s ​​možností vzít ho do MHD a procházky i ve městě. Myslím, že jsi vybrala dobře.

Pokud bys chtěla uvažovat ještě o něčem možná trochu podobném, ale z jiného soudku (značky 🙂 ), mými osobními favority na tvůj typ použití by byly výborné i Baby Jogger City Elite, případně, pokud menší - Baby Jogger City Mini GT2.

Thule Urban Glide 2 je výborný kočárek, ale pravdu máš v tom, že je velký a hlavně, fakt dlouhý na nějakou pravidelnější jízdu MHD.
Polož anonymní otázku

Sem začni psát odpověď...

Odešli