Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kočárek do terénu i na běh, s otočným sezením/polohovatelnou korbou. TFK - který model? Je vyšší váha tak zásadní?

Zodpovězené
KočárkyKočárky Baby JoggerVýběr kočárkuMiminko
2. črc 2020

Dobrý den,

poprosila bych Vás o radu a pomoc při výběru kočárku. Kočárek podle představ by měl být dobře odpružený, vhodný do terénu (téměř každodenní procházky polem, lesem) a k příležitostnému běhu. Ve městě předpokládám budeme méně (20:80 ve prospěch terénu). Ideálně s ruční přibržďovací brzdou, vhodný od narození (s korbou), s následnou možností otočení sportovní sedačky (ev. z polohovatelné korby jako u TFK) do protisměru jízdy, přiměřené hmotnosti (problém je, že bydlíme na kopci).

Na základě současných nabídek a po návštěvě několika obchodů s kočárky jsme téměř rozhodnutí pro značku TFK (jako jediná splňuje téměř všechna požadovaná kritéria, bohužel kromě hmotnosti), jiné modely (Mountain Buggy) jsou nedostupné a nebo není otočná sportovní sedačka (Thule Urban Glide 2, Baby Jogger City Elite), nebo jsou obdobně těžké a ještě bez ruční brzdy (Emmaljunga NXT90). Mezi modely TFK připadají v úvahu 3 - TFK Joggster Adventure 2, TFK Joggster Trail 2 a nový model TFK Mono Air.

U typu Mono Air jsem kromě vylepšeného skládacího mechanismu, vylepšeného polohování korby do sportovního sezení a nového hezčího designu nenašla rozdíly oproti starším modelům - paradoxně bohužel hmotnost je ještě o 2 kg vyšší než u předchozích. Chtěla jsem se zeptat, zda je podle Vás nový model výrazně lepší a vyplatí se zvolit tento (i bez ohledu na vyšší hmotnost - otázka je, zda při hmotnosti 13-15 kg je rozdíl 2 kg vůbec patrný - nejvíce mě trápí tlačení kočárku do kopce, spíš než skládání do auta), nebo zda se přiklonit k jednomu ze starších modelů s nižší hmotností a event., který z nich zvolit (zda je Trail dostatečně odpružený a vhodný na jízdu polem a lesem, i když nemá nafukovací kola a má subtilnější konstrukci. Naopak mi design přijde modernější a stříška (podle informací) lépe konstruovaná.

Netrváme na dvojkombinaci, klidně půjdeme do varianty koupit kočárek s korbou a sporťák samostatně, ale bohužel, na žádné takové, které by splňovaly všechna kritéria, jsem zatím nenarazila.

Mockrát děkuji za informace a rady,
hezký den.

Ahoj!

Právě na běh a terén, k tomu Tvá potřeba možnosti mít miminko (po korbě) otočené k sobě, opravdu nechala na výběr v podstatě jenom značku TFK. Tuto volbu jednoznačně podporuji, jsou to kvalitní kočárky do terénu i na sport. Já osobně bych, zejména s přihlédnutím k tomu, že kočárek budeš pravidelně tlačit i do kopce, preferovala co možná nejlehčí model, protože ano, váhu kočárku právě při takovém používání budeš cítit. Jasné, že i při nakládání, ale to říkáš, že za až tak podstatné nepovažuješ...

TFK Joggster Trail 2 by proto byla moje první volba, popravdě. 12,9 kg oproti 15,5 kg je opravdu, opravdu cítit při každodenní manipulaci. A čím více bude děťátko růst, tím více to bude citelné. Mimo té vysoké váhy, TFK Mono mi přijde jako opravdu výborný kočárek, který když vycházel, fakt mi přišel že wau - wau, a proč ta váha? To by si (téměr) každý koupil, kdyby byl o trochu lehčí. Kolem 13, 13 a půl kila - a byl by skoro nepřekonatelný.

Joggster Adventure 2 bych kvůli už překonání designu (zejména stříšky) spíše vyloučila - Trail mi přijde zdařilejší a novější, modernější. I ty kola, i když nenafukovací, jsou kvalitní, takže bych se jich nebála - a i odpružení je dobré. I samotný výrobce ho na lehký běh doporučuje. Nedej se splést slovem lehký (běh) - totiž, vše ostatní, tedy reálný pravidelný běh vyžaduje pak spíše kočárek s předním kolem ještě větším a neotočným, ale takový je zase nevhodný pro každodenní používání např ve městě, na ulici.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka

Více o mně na Youtube: kočárkuju / zpívám, nebo Instagramu.