Kočárek do terénu i na běh, s otočným sezením/polohovatelnou korbou. TFK - který model? Je vyšší váha tak zásadní?

Zodpovězené
2. črc 2020

Dobrý den,

poprosila bych Vás o radu a pomoc při výběru kočárku. Kočárek podle představ by měl být dobře odpružený, vhodný do terénu (téměř každodenní procházky polem, lesem) a k příležitostnému běhu. Ve městě předpokládám budeme méně (20:80 ve prospěch terénu). Ideálně s ruční přibržďovací brzdou, vhodný od narození (s korbou), s následnou možností otočení sportovní sedačky (ev. z polohovatelné korby jako u TFK) do protisměru jízdy, přiměřené hmotnosti (problém je, že bydlíme na kopci).

Na základě současných nabídek a po návštěvě několika obchodů s kočárky jsme téměř rozhodnutí pro značku TFK (jako jediná splňuje téměř všechna požadovaná kritéria, bohužel kromě hmotnosti), jiné modely (Mountain Buggy) jsou nedostupné a nebo není otočná sportovní sedačka (Thule Urban Glide 2, Baby Jogger City Elite), nebo jsou obdobně těžké a ještě bez ruční brzdy (Emmaljunga NXT90). Mezi modely TFK připadají v úvahu 3 - TFK Joggster Adventure 2, TFK Joggster Trail 2 a nový model TFK Mono Air.

U typu Mono Air jsem kromě vylepšeného skládacího mechanismu, vylepšeného polohování korby do sportovního sezení a nového hezčího designu nenašla rozdíly oproti starším modelům - paradoxně bohužel hmotnost je ještě o 2 kg vyšší než u předchozích. Chtěla jsem se zeptat, zda je podle Vás nový model výrazně lepší a vyplatí se zvolit tento (i bez ohledu na vyšší hmotnost - otázka je, zda při hmotnosti 13-15 kg je rozdíl 2 kg vůbec patrný - nejvíce mě trápí tlačení kočárku do kopce, spíš než skládání do auta), nebo zda se přiklonit k jednomu ze starších modelů s nižší hmotností a event., který z nich zvolit (zda je Trail dostatečně odpružený a vhodný na jízdu polem a lesem, i když nemá nafukovací kola a má subtilnější konstrukci. Naopak mi design přijde modernější a stříška (podle informací) lépe konstruovaná.

Netrváme na dvojkombinaci, klidně půjdeme do varianty koupit kočárek s korbou a sporťák samostatně, ale bohužel, na žádné takové, které by splňovaly všechna kritéria, jsem zatím nenarazila.

Mockrát děkuji za informace a rady,
hezký den.

Ahoj!

Právě na běh a terén, k tomu Tvá potřeba možnosti mít miminko (po korbě) otočené k sobě, opravdu nechala na výběr v podstatě jenom značku TFK. Tuto volbu jednoznačně podporuji, jsou to kvalitní kočárky do terénu i na sport. Já osobně bych, zejména s přihlédnutím k tomu, že kočárek budeš pravidelně tlačit i do kopce, preferovala co možná nejlehčí model, protože ano, váhu kočárku právě při takovém používání budeš cítit. Jasné, že i při nakládání, ale to říkáš, že za až tak podstatné nepovažuješ...

TFK Joggster Trail 2


TFK Joggster Trail 2 by proto byla moje první volba, popravdě. 12,9 kg oproti 15,5 kg je opravdu, opravdu cítit při každodenní manipulaci. A čím více bude děťátko růst, tím více to bude citelné. Mimo té vysoké váhy,

TFK Mono

TFK Mono je jednomístný multifunkční tříkolový kočárek, vydaný pro rok 2020. Kromě jízdních vlastností vhodných do každého terénu, odpružení a ruční brzdy, nabízí také možnost výběru setu kol – ať už bezúdržbových gumových se vzduchovými komoramii, nebo klasických nafukovacích. Použitelný je již od narození, a to s hlubokou korbou, konvertibilní na sportovní sedák s vysunutelnou opěrkou nohou, popřípadě s nasaditelnou autosedačkou (kompatibilní je typ uchycení Maxi-Cosi, aler i Britax Römer). Pro starší děti později využiješ extra prostorné neotočné sedadlo, polohovatelné až do lehu – opěrka je vysoká až 55 cm! Výhodami jsou i reflexní prvky pro lepší viditelnost kočárku, extra odvětrávání i kvalitní kotoučové ruční brzdy.


TFK Mono mi přijde jako opravdu výborný kočárek, který když vycházel, fakt mi přišel že wau - wau, a proč ta váha? To by si (téměr) každý koupil, kdyby byl o trochu lehčí. Kolem 13, 13 a půl kila - a byl by skoro nepřekonatelný.

TFK Joggster Adventure 2

TFK Joggster Adventure 2 je pokračováním Joggster Adventure z roku 2019. Kromě nových barev získala dvojková verze i XXL sluneční kšilt pro rozšíření stříšky, tmavou (antracitovou) barvu konstrukce, jakož i designově minimalističtější mechanismus kola.

Tento moderní a výrazně sportovně dynamický kočárek je funkční jak ve městě, tak v terénu či při běhání. Robustní konstrukce je relativně skladná, pro hladkou jízdu ve všech podmínkách je v zadní části odpružená. Pohodlné jízdě přispívá jak ruční zpomalovací a zároveň centrální kotoučová brzda, tak 12” nafukovací kola. Prostorný nákupní košík je po bocích vybaven jistícími gumičkami na drobnosti či nápoj.

Neotočné ergonomické sedadlo je kvalitně polstrováno prodyšným materiálem; jeho součástí je také vložka pod hlavičku. Součástí stříšky i spodní části sedáku je háček s karabinou, na kterou si můžeš zavěsit například klíče či hračku, navíc také gumičky na vrchní straně zajišťující například právě nepoužívaný svetřík či dečku. Zádovou opěrku neotočného sedáku nastavíš pomocí zjednodušeného pásového mechnanismu až do lehu, a to i jednou rukou. Opěrku nohou lze také polohovat, a přizpůsobit jde i výška podnožky (ve třech výškových nastaveních). Pro využití kočárku od narození je dostupná hluboká korba Quickfix s adaptéry, 2v1 hluboká korba a otočné sedadlo Multi X či samostatné adaptéry na autosedačky různých značek. Namísto klasické hluboké korby si můžeš pořídit i měkkou vložnou tašku. V nabídce je také množství volitelného příslušenství.


Joggster Adventure 2 bych kvůli už překonání designu (zejména stříšky) spíše vyloučila - Trail mi přijde zdařilejší a novější, modernější. I ty kola, i když nenafukovací, jsou kvalitní, takže bych se jich nebála - a i odpružení je dobré. I samotný výrobce ho na lehký běh doporučuje. Nedej se splést slovem lehký (běh) - totiž, vše ostatní, tedy reálný pravidelný běh vyžaduje pak spíše kočárek s předním kolem ještě větším a neotočným, ale takový je zase nevhodný pro každodenní používání např. ve městě, na ulici.


Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.