Kočárek s velkou hlubokou korbou (aspoň 85 cm)

Zodpovězené
27. kvě 2019

Dobrý den,

poradíte prosím kočárek s velkou hlubokou korbou? Aktuálně máme Adamex Reggio, ale vnitřní rozměr korby je jen 78cm - to je pro syna ve 3,5 měsících málo. Ideálně nějaký, který by měl aspoň 85 cm a víc.

Díky

Ahoj!

Nevím, jestli je tak velká korba až tak úplně vhodná a ok. Ono, prý, existuje norma, která říká, že by vanička měla být do 80 cm vnitřní délky - z důvodu stability a bezpečnosti kočárku. Existují i ​​kousek větší, ale už 80 cm matrace je opravdu hodně dlouhá, protože dítě, navzdory všeobecnému přesvědčení, nepotřebuje v prvních měsících tolik prostoru kolem sebe. Cítí se bezpečněji trošku stísněné - vždyť si představ, jak bylo v děloze. Z vlastní zkušenosti mi syn, váha při narození 4110 g, vydržel v 74 cm vaničce do sedmi a půl měsíce (což určitě není potřebné, aby ve vaničce děťátko bylo déle). A to byla zima (tím pádem + fusak!). Zvážila bych možná vydržet i v tom, co máte teď... a určitě raději pak používat sporťák v lehu (nebo koupit spíše kvalitní a prostorný právě sporťák, namísto další/nové hluboké vaničky/kočárku).

A ke kočárkům s velkými korbičkami. Mně osobně přišla jedna z největších (počítám délku a zároveň šířku) korba kočárku Moon Scala.

Moon Scala

Kromě něj vzpomenu i korbičku Amigo od značky Patron - reálně má matraci až 84 cm na délku (modely k ní bych doporučila např. Terix, Fenix-G nebo Triton-G).

Patron Terix 4

Patron Fenix-G 4C

Patron Triton-G 4

Podívat se můžeš i na Maked Classic (83 cm). A dej si pozor i na info některých značek, co může říkat vnitřní délka, ale je to spíše délka otvoru (navrchu) korbičky, reálně matrace je podstatně kratší.

Maked Classic

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.