Kombinovaný kočár na vesnici - odpružený, co nejvíce houpavý. Který byste mi doporučila?

Zodpovězené
6. bře 2021

Dobrý den,

prosím o pomoc při výběru kočárku na vesnici (většinou asfalt, chodník, ale i štěrk, tráva, děravá polňačka a kamenitá cesta, sníh - cca 10 cm, ne poprašek). Dítě se narodí na přelomu května/června. Ráda bych, aby v hluboké korbě vydrželo zimu, takže potřebuji prostornou hlubokou korbu. Nyní jsme měli klasický retro houpák, takže chci pořídit kočár co nejvíce s podobnými jízdními vlastnostmi, který bude skladnější a praktičtější.

Jako sporťák jsme měli Versatrax, skvělý ve všem (otočné sedadlo, skládání se sedadlem v obou směrech, obří košík, takřka leh, celovypratelný v pračce), nevýhody (úplně nedával náš terén, větší sníh už vůbec, kratší stříška v lehu, tvrdé odpružení, teleskopická rukojeť - jsem malá a při nájezdu na obrubník jsem se dost nadřela, asi špatné těžiště kočáru). Hledám tedy co nejvíc houpavý kočár s výhodami Versatraxu, ale terénnější.

Mám pár tipů:

  • Favorit je Britax Go Big, vadí mi "jen" cena, pás mezi nožičkami u sporťáku, ne úplně prakticky oddělitelné madlo před dítětem, absence úplného sedu a nemožnost aretovat přední kola nohou, ale rukama.
  • Další tip Emmaljunga NXT F90 (mínusy: cena je děsná, i bazarový kus skoro 20 tis, kratší stříška, opět pás mezi nožičkama u sporťáku). Kvůli ceně ho mám už víceméně jako vyřazený.
  • Další ABC Design Salsa Air 4 (mínusy: teleskopická rukojeť, trubka přes košík = horší přístupnost, skládá se sedadlem ven).
  • Gesslein F6/F10 Air (mínusy: krátká stříška, malý koš, popruh mezi nohama, skládání sporťáku zvlášť).
  • Concord Camino (krátká stříška, mrňavé hluboké korby, neskládá se jako celek).
  • Baby Desing Husky/Lupo Comfort/Dotty (malý koš, nejsem si jistá, zda nebude obří do kufru).

Máte nějaký tip, na který kočár se ještě podívat?

Je blbé, že člověk vše vybírá podle videí a obrázků na netu, nic si neosahá. Nerada bych investovala další peníze do něčeho, co nebude maximálně vyhovovat. Na vašeho oblíbence X-lander Move jsem se dívala už kdysi, ale má pro mě malý koš, potřebuju, aby se do něj vlezlo odrážedlo, batoh + další věci (ven jezdíme i na celý půlden a vše vezeme s sebou). Další je, že manipulace s ním bude určitě náročnější, podle mě to není úplně lehce ovladatelný kočár jednou rukou. Další je, že se sporťák neskládá jako celek (v kufru zabere dost místa).

Z mých tipů se nejvíce přikláním k Britaxu.

Můžete doporučit i něco jiného, nebo výběr schvalujete?

Který se zmíněných byste si vybrala?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

moc Vám děkuji za dotaz. 🙂 Musím říct, že Váš výběr je perfektní. Když jsem si přečetla úvodních pár vět Vašeho příspěvku, tak mě napadlo 5 ze 6 Vámi napsaných tipů/favoritů. Také jste skvěle vystihla mínusy, kterými jednotlivé kočárky disponují. Je vidět, že jste si udělala kvalitní průzkum - chválím. 😉

Každopádně za mě je jasný favorit Britax Go Big. Cena je opravdu vyšší, ale naprosto odpovídá kvalitě. Zvládnete s ním jakýkoliv terén, opravdu. A vzhledem k jeho lehkosti a snadné ovladatelnosti ho zvládnete i jednou rukou. Košík má opravdu nadprůměrný, s nosností až 10 kg, takže do něj dáte opravdu vše, co na své výlety potřebujete - a nepocítíte to v rámci jízdních vlastností. Nevím, jak máte velké auto, ale třeba nevýhodu bych trochu viděla v tom, že složený má na výšku přes 50 cm, takže se nevejde do úplně malého kufru. Ale to je za mě jen malé mínus ve všech ostatních plusech, které s tímto kočárkem získáte. Já jsem z něj byla při zkoušení nadšená! Měla jsem ho u nás na chalupě v Beskydech a hory a výšlapy jsem zvládla doslova "jedním prstem". Navíc syn byl fakt spokojený, protože to není žádný prcek - ani korbička a ani sportovní verze - a můj chlapeček je od narození kus chlapa, takže to mám opravdu odzkoušené (je narozený v červnu).

Ony ty kočárky do terénu obecně nejsou moc houpavé, ale tenhle je světlou výjimkou.

Z Vámi vybraných bych ještě volila ABC Design Salsa Air 4, který sice není vyloženě houpavý, ale zase má výborné ložiskové odpružení.

Ale být Vámi, jdu do toho Britaxu. Je mi jasné, že v dnešní době, kdy všechno sledujeme jen přes internet, videa a články, je výběr obzvlášť složitý, ale nebojte se připlatit si a koupit ten Britax, budete nadšená. ❤

Kdybyste se chtěla ještě na cokoliv zeptat, klidně napište, ráda Vám zodpovím případné další otázky.

Mějte se moc hezky. 🌷

Katka
produktová specialistka v imrnous.cz
web: www.imrnous.cz
mail: poradna@imrnous.cz