Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kombinovaný kočárek do terénu, skladnější. Espiro Next, Firkon Vesta, Bohemia Nori?

Zodpovězené
KočárkyKočárky ABC DesignKočárky FirkonVýběr kočárkuMiminkoTermín porodu
10. bře 2020

Dobrý den,

vybíráme kombinovaný kočárek na vesnici a hlavně do terénu. Miminko se narodí na konci června. Kola bych chtěla větší a odpružení mi vyhovuje také větší. Autem určitě nebudeme cestovat každý den, ale dobrá skladnost kočárku nikdy není na škodu 🙂.

Váhám mezi třemi kočárky. Líbí se mi řada Espiro Next, Firkon Vesta a Bohemia Nori. Už jsem trochu nalomená na Bohemia Nori, ale radši bych nejdřív znala Váš názor 🙂. Bohemia má gelová kola a na recenzích jsem našla, že maminky jsou s gelovými kolečky spokojené, že jsou lepší než nafukovací nebo pěnová. Má větší korbu než Espiro a také docela prostorný košík pod kočárem, což by mi vyhovovalo.

Děkuji za radu 🙂.

Ahoj!

Pokud je kočárek hlavně do terénu, a tedy mluvíme o opravdu náročnějším terénu, já osobně bych se dívala po tříkolových kočárcích, respektivě kočárcích sportovnějšího looku, než tyto klasické robustní kombinace. Jsou fajn, zejména koly a odpružením, ale o skladnosti moc nemůže být řeč, a také ne přechod opravdu špatnými povrchy jako např. les. Jsou spíše nejlepší na vesnici, nerovnosti a výmoly, ale v lese mohou být těžkopádné.

Každopádně jaký, bych se s tvými kritérii dívala na tvůj výběr, já bych asi zvažovala nejvíce Espiro Next. Korba i zbytek jsou prostorné dostatečně. Lehčí Espiro Only je však podstatně praktičtější zejména, i co se skládání týká.

Bohemia Nori i Firkon Vesta jsou na mě šíleně těžké - z dlouhodobého hlediska to bude šílené na tlačení s těžším dítětem i na nakládání, skoro 17 kg!

Z trojkolek jednoznačně viz. TFK kočárky, podstatně vhodnější na terén i celkovou manipulaci.

Z takových modernějších čtyřkolek bych se pro odpružení a velmi prostorné nástavby dívala i na ABC Design Salsa 4 Air.