Kombinovaný kočárek i na lehčí terén, skladný do auta a ovladatelný do kopce, nižší maminka. Cybex e-Priam, Bugaboo Fox2..?

Zodpovězené
4. led 2021

Ahoj,

potřebuji kočárek, který zvládne lehčí terén (nerovnosti, rozbyté chodníky, les apod), je lehce skladatelný a rozkladatelný do auta. A to hlavně kvůli tomu, že bydlíme na vesnici, a cokoliv potřebuješ je v sjezdové vzdálenosti autem. A aby to prostě se děmi dětmi byla rychlovka.

A další a ten nejtěžší úkol pro kočárek je lehký a ovladatelný. Bydlíme ve velkém kopci. A je opravdu důležité, abych s kočárekem vyjela nahoru, protože se musí kvůli sklonu kopce parkovat dole.

S první dcerou jsem měla BabyDesign Lupo Comfort Limited Edition, za málo peněz opravdu hodně muziky, ale skládal se do auta poněkud hůř, a měl pojistku, takže při vykládaní z auta se musel položit a odjistit. Dále byl vcelku těžký, takže pro náš kopec je momentálně out.

Zatím mám ve výběru Cybex e-Priam. Jenže mám strach, Cybex Priam jsem v ruce měla, a ta ovladatelnost mi teda přišla příšerná, a taky za ty peníze nic moc kvalita. Ale e-Priam by mi mohl pomoct do kopce a podle videí vypadá i lehce skladný do auta.

Další favorit je BGB Fox2. Tedy, že je lehký a lehce ovladatelný. O ostatních vlastnostech toho moc nevím/nemám vyzkoušeno. Navíc miminko se má narodit v létě, a to mi přijde lepší ten Cybex. I designově se mi líbí víc Cybex.

Existuje ještě nějaký kočárek, co by mohl být pro nás vhodný? Měřím 165 cm.

Ahoj!

Jestli jsi Cybex Priam v ruce držela a nenadchl Tě, Cybex e-Priam nebude o tolik lepší. Je těžší, ale ne nějak terénnější (ta přední kola a celková konstrukce se nějak nezměnila), no a ta pomoc do kopce, to ano, to bude fajn, ale mimo toho bude vyšší váha a více “údržby” baterie spíše mínusem, přijde mi.

Cybex Priam 3

Cybex e-Priam 2019

Lehčí Bugaboo Fox 2 bych já osobně vzala raději, opravdu. Není ale nejskladnější - skládá se ve dvou kusech, a teda co to zabere. Ale manévrovatelnost je pěkná a váha je supr. Takže shodně doporučím spíše ten.

Bugaboo Fox 2

Jestli ještě uvažuješ i nad jinými, já bych to stavěla na té váze. A koukla kombi kočárky jako:

Nuna Triv

Gesslein FX4 Life

Mamas&Papas Strada (to už je městštější model)…

Mamas&Papas Strada

takový Uppababy Cruz by byl skoro ideální, je to kvalita a ne až tak těžký plus to ovládání a pevná konstrukce… no u nás není dostat, jedině nabídky typu eBay (https://www.ebay.com/p/5039742312?iid=233623942...

Uppababy Cruz V2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.