Kombinovaný kočárek na vesnici. ABC Design, Easywalker, TFK Mono Air..?

Zodpovězené
18. kvě 2020

Dobrý den,

podobně jako ostatní se ve výběru kočárku ztrácíme. Je to naše první mimčo, takže určitě vše poznáme až po chvíli používání.

Plánujeme jezdit na vesnici, ale zároveň i cestovat autem za zajímavějšími místy, ale ráda bych pak chodila na delší procházky i v trochu náročnějším terénu.

Váháme mezi ABC Salsa 4 Air, případně Viper 4S nebo Easywalker Sky Plus - a dnes nám bylo poměrně dobře představeno i TFK Mono Air, ale tam jsme už cenově poměrně výše v dvojkombinaci. Vůbec bychom se nebránili něčemu z druhé ruky.

Přítel je vysoký 195 cm, já 165 cm, takže u těch ABC se trochu obáváme váhy (pro mne), ale jinak je zkrátka hezčí a má otočnou sportovní nástavbu. Easywalker na druhé straně ve sportovní verzi půjde složit dohromady a je prý lehčí.

Co byste prosím doporučila? Určitě se nebráním i jiným tipům.

Moc děkuji za Vaši práci 🙂.

Krásný den

Ahoj!

Za mě je (už jsem to určitě někdy v poradně zde psala) Easywalker Sky Plus

Easywalker Sky Plus

už zastaralý model kočárku, který tento výrobce už pomalu ani jinde než v ČR nenabízí - nevyrábí. Nevím, zda jde o staré skladové zásoby nebo proč ještě v Česku je stále populární / nabízen, ale za mě zbytečně velký - široký (65 cm na mono kočárek je fakt hodně), a vleže s ne tak úplně krycí stříškou (je hodně vysoko). Já bych ho z výběru vyhodila a celkově, jako překonaný a ne až tak odpružený model prostě už vyloučila z možností dnešního moderního kočárku - a ano, jako prvorodičce Ti bude otáčení chybět, myslím si...

ABC Design Viper 4s je neskutečně těžký kočárek, fakt extra těžký, takže ten bych vyloučila zfleku rovněž.

ABC Design Viper 4S

Naopak Abc Design Salsa 4 s váhou pod 12 kg je za mě pro Vaše potřeby asi nejideálnější, takže mi přijde jako jednoznačný vítěz, co se Tvých podmínek a výběru týká. Takže doporučím jednoznačně ten.

ABC Design Salsa 4

A k TFK Mono - krásný a extrémně funkční, takže podle mě stojí za tu cenu, i když tedy už je někde jinde. Problém ale vidím ve váze, která je strašně vysoká (přes 15 kg je na mě moc).

TFK Mono

Pokud už takový robustnější, to raději Britax Go Big2, co na své úžasné jízdní vlastnosti váží 14 kg. Taky skvělá volba, jestli nepotřebuješ něco hodně kompaktního.

Britax Go Big2

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.