Kombinovaný kočárek pro srpnové miminko do 25.000,- Kč, favoritem je Tutis Uno Plus.

Zodpovězené
28. kvě 2020

Dobrý den,

čekám srpnové miminko a potřebuji poradit s výběrem kočárku, který by s námi v podobě hluboké korbičky měl přečkat zimu a zároveň, abych na jaře měla k dispozici sportovní verzi, kterou nebudu muset měnit.

Favoritem je prozatím Tutis Uno Plus, ale oproti jiným kočárkům mi například přijde větší, i když má skvělý materiál. U toho bych chtěla znát Váš názor hlavně.

S partnerem jsme ho porovnávali s Adamex Reggio Premium, ale ten mi po přečtení recenzí přišel slabý, byť v obchodě působil taky skvěle.

Dál by mě zajímalo porovnání následujících kočárku - Anex e/type vs. Anex l/type, které jsem nedávno objevila.

Případně, doporučila byste jako možnou variantu Baby Design Bueno 2020 nebo Muuvo Quick 2.0?

Ještě poprosím o bližší informace k Bo Jungle Lummy vs. Bebetto Luca Pro/Torino, přijdou mi naprosto stejné, i když se jedná o různého výrobce. Jaký typ byste případně volila?

Mým hlavním kritériem při výběru je hmotnost, protože kvůli rodině budeme hodně cestovat, takže i s tím spojená skladnost kočárku - přijde mi důležité, aby měl prodlouženou / prodloužitelnou střechu, kterou mohu případně schovat do korby, a abych se cenově vešla do cca 25.000,- Kč za dvojkombinaci.

Při pročítání jsem si všimla, že hodně doporučujete ABC Design, Britax, Emmaljunga, Kinderkraft a Jané, ale typově mi úplně nesedí, tak případně prosím o doporučení jiných kočárků.

Předem děkuji za odpověď a za skvělé recenze.

Ž.

Ahoj!

Zmiňuješ, že budete hodně cestovat. Na takové účely absolutně není vhodné kupovat kočárek s vyšší než cca 12kg váhou, a také kočárek, což není ale že opravdu skladný.

Tutis Uno

je velký po složení, široký... no já nevím. Design pěkný, ale na Tutis jsem slyšela několik stížností, co se kvality týče, což samo o sobě neznamená mnoho, ale společně s Tvými požadavky a jeho cenou mi nepřijde jako zcela nejvhodnější model. Za mě by to mělo být něco podstatně kompaktnějšího, co se skládá i se sedadlem (sedadlo by mělo být schopno složit, přeložit tak, aby nezabral celý kočárek celý kufr).

Z Tvého výběru je takovým asi jen Anex l/type,

Anex l/type

což je za mě fajn, ale nízký kočárek, a oproti zbytku mě překvapuje, neboť uvádíš spíše velké a méně skladné kočárky. Každopádně, z toho, co uvádíš, mi skladností přijde jako jeden z nejvhodnějších.

Muuvo Quick

Muuvo Quick 2.0

je určitě vhodnější volbou také, i když je to spíše levnější model, a s výše umístněnou korbičkou.

Z jiných polských, no kompaktnějších a levnějších kočárků mi nedá nezmínit Espiro Only,

Espiro Only 2020

což je také levnější model, ale je třeba si jednoznačně uvědomit, že v jednu chvíli (kolem roku a půl, dvou děťátka) budeš chtít něco úplně minimalistického a neotočného, a na tu dobu podle mě vyhoví, jestli by se Ti líbil. A dobrá je tam i skladnost a délka ložné plochy sedadla.

Od Baby Design Ti jednoznačněji doporučím model Baby Design Smooth,

Baby Design Smooth

což je i omnoho lehčí, i mnohem skladnější model s velkou korbičkou - minimálně na začátek pěkná, i když nepříliš terénní volba. Já bych se však hýbala jednoznačně spíše tímto směrem, cestování a nakládání Ti to velmi usnadní.

Všechno zbylé mi přijde velké, robustní po složení. Za mě na cestování raději ne. Podívej se, na inspiraci, ještě možná na Dionne Quantum

Diono Quantum

... je to těžké, každopádně, neboť vidím, že Tě velmi táhne k těm velkým a na cestování nepraktickým oválným robustním typům, a já Ti neumím s čistým srdcem takový k použití, což popisuješ, doporučit...

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.