Kombinovaný kočárek pro srpnové miminko do 35 tisíc - terén + skladnost + dobrý sporťák. Máte tip?

Zodpovězené
2. čer 2020

Dobrý den,

ráda bych pořídila vhodný kočárek pro srpnové miminko, tak aby splňoval následující kritéria:

  • vhodný typ kombinovaného kočárku pro letní miminko, zároveň aby byl i na zimu, a později kvalitní sporťák
  • kočárek do terénu, protože bydlíme na vesnici
  • nízká hmotnost, snadné složení a rozložení a dobrá skladnost, budeme často dojíždět do nedalekého města a za rodinou
  • cenový strop 35.000,-

Toto jsou asi nejdůležitější body, které by měl náš budoucí kočárek splňovat🙂.

Předem děkuji za rady a doporučení🙂.

Ahoj!

Cenový strop je poměrně vysoko, tam nejsme tak zásadně omezení. Největší problém spíše vidím ve skloubení zimy + terénu a zároveň lehkost a skladnost kočárku, protože platí - čím více kočár zvládá terén, tím větší a těžší bude (protože se to rovná odolnosti, stabilitě) a naopak, čím bude lehčí a skladnější, tím méně terénní bude. I s menším a lehčím kočárkem projdeš i terén, jen jednoduše počítej s nějakými kompromisy.

Mým prvním malým a skladným (konstrukce) kočárkem, který poradím, bude jednoznačně Emmaljunga NXT60. Je to relativně (na svou pevnou a odolnou konstrukci) váhově ok kočárek, konstrukce sama o sobě je mimořádně skladná, a v typu Emmaljunga NXT60 F do rovného lehu s polohovacím sedadlem, co se dá přeložit pro uskladnění v kufru na polovinu, vyjde kočárek celkově na typ hodně kompaktně. Korbička NXT linie je k tomu mimořádně prostorná a celkově, tento kočárek zvládne asi všechno, zároveň však není velký. A sedadla samotné (ne-F-kové je korýtkového typu, F je rovný leh, nekorýtko) jsou extra dlouhé, což se ložné plochy týká, zejména tedy na otočný model, neboť ty jsou logicky normálně méně prostorné než sporťáky neotočné.

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Dále doporučím Baby Jogger City Premier, také skladný, ne nejlehčí, ale váhově fajn, plus s velkým (no korýtkovým) typem sedáku.

Baby Jogger City Premier

V úvahu by přicházel i právě vycházející Bumbleride Era, možná ne nejstylovější, ale extrémně praktický kočárek na typ se super váhou.

Bumbleride Era

A já doporučím i Jané Kendo, což je malý ale na nerovnostech schopný kočárek.

Jané Kendo

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.